Byliśmy, gadaliśmy - Sztuka

Kim jesteśmy i dokąd zmierzamy? - wrażenia po spektaklu "2016 Dokąd?" [FOTO]

2016-11-12 18:58:30

10 listopada w Narodowym Forum Muzyki, w ramach projektu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, miała miejsce premiera spektaklu muzycznego "2016 Dokąd?". Reżyserem oraz twórcą muzyki jest światowej sławy kompozytor - Zbigniew Preisner. Scenariusz napisała poetka Ewa Lipska, która opierała się na dziełach Lucjusza Anneusza Seneki oraz własnych utworach.

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia>>

W spektaklu mieliśmy okazję usłyszeć światowej sławy australijską wokalistkę i kompozytorkę Lisę Gerrard oraz znakomitych polskich artystów takich jak Jerzy Trela, Beata Rybotycka, Anna Szałapak, Edyta Krzemień, Jacek Wójcicki oraz Joanna Pocica.

Tematem trzyczęściowego widowiska jest stan współczesnej cywilizacji. Odnajdziemy w nim także próbę odpowiedzi na nurtujące nas pytania: „Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”. W spektaklu zawarto także odniesienia do bieżącej sytuacji politycznej naszego kraju. Chór Narodowego Forum Muzyki, pod kierunkiem Agnieszki Franków-Żelazny, wyśpiewuje słowa Seneki - „Złe to rządy, kiedy pospólstwo kieruje władcami”, czy „Człowiek człowiekowi wilkiem”. Autorzy widowiska niewątpliwie chcieli skłonić widzów do refleksji nad ciągłością historii oraz kondycją dzisiejszego społeczeństwa.

Z całą pewnością spektakl jest wspaniałym widowiskiem, dopracowanym pod każdym względem. Możemy podziwiać ciekawą scenografię, wykonaną przez Borisa Kudlickę, zachwycać się utworami śpiewanymi przez artystów oraz Chór Narodowego Forum Muzyki, a także delektować się świetnym występem Wrocławskiego Teatru Pantomimy pod kierownictwem Zbigniewa Szymczyka. Niewątpliwie na długo zapadnie nam w pamięci obraz Lisy Gerrard w złotej sukni, stojącej na specjalnie zbudowanej scenie.

Kamila Mika

fot. Zbyszek Warzyński

Słowa kluczowe: 2016 Dokąd, zbigniew preisner, lisa gerrard, narodowe forum muzyki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wystawa
KOLOR A WIRUS: pierwszy wernisaż we Wrocławiu po kwarantannie [Relacja] Wrocław

Oto nasze wrażenia z wystawy obrazów Małgorzaty Jojnowicz, Moniki Solorz i Violi Tycz.

wywiad
Magdalena Szurek: Najważniejsze w fotografii są emocje i uczucia [WYWIAD]

Rozmawiamy z jurorką konkursu fotograficznego Razem 2020.

Michał Hrisulidis
Michał Hrisulidis zaprasza na wystawę "Złożony" [WIDEO] Wrocław

Wystawa w Galerii Miejskiej we Wrocławiu potrwa do 19 stycznia 2019.

Polecamy
Salam Iran, czyli SLOT "O wschodzie"
Salam Iran, czyli SLOT "O wschodzie"

O SLOT Fest Salam Iran opowiadają – Łukasz Kaleta, który pracuje przy organizacji festiwalu od początku jego istnienia i który odpowiada za jego program oraz Katarzyna Wąsala – iranistka, która dba o naukowo-merytoryczne zaplecze tej edycji.

Wyspiański prosi, żeby go nie odwiedzać
Wyspiański prosi, żeby go nie odwiedzać Kraków

Muzeum Narodowe w Krakowie i Bunkier Sztuki zorganizowały niecodzienną wystawę Wyspiański OK! Artysta wśród plejady współczesnych twórców ukazany został w zupełnie innym świetle. Nowe, wyzwolone spojrzenie na Wyspiańskiego, każe dostrzec w nim nie tylko postać historyczną, ale i nieprzeciętnego artystę, którego prace są wciąż aktualne.

Ostatnio dodane
Wystawa
KOLOR A WIRUS: pierwszy wernisaż we Wrocławiu po kwarantannie [Relacja] Wrocław

Oto nasze wrażenia z wystawy obrazów Małgorzaty Jojnowicz, Moniki Solorz i Violi Tycz.

wywiad
Magdalena Szurek: Najważniejsze w fotografii są emocje i uczucia [WYWIAD]

Rozmawiamy z jurorką konkursu fotograficznego Razem 2020.

Konkurs Ziaja