Sztuka
Beksiński Multimedia Exhibition

Beksiński Multimedia Exhibition

  • 2022-04-21, do 2022-04-25
  • Białystok w Spodkach Podlaskiego Instytutu Kultury, przy ul. św. Rocha 14

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 11.

fot. Katarzyna Skobiej

Opis

Marszałek Województwa Podlaskiego – dr Artur Kosicki, Fundacja Beksiński we współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku oraz Podlaskim Instytutem Kultury w Białymstoku zapraszają na wystawę Beksiński Multimedia Exhibition – multimedialną podróż przez twórczość mistrza oraz ekscytujące połączenie obrazu i dźwięku. Wystawa będzie czynna od 25 marca (od godz. 14:00) do 25 kwietnia 2022 roku w Spodkach Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku przy ul. św. Rocha 14.

Beksiński Multimedia Exhibition to wystawa multimedialna składająca się z pokazu przekroju twórczości Beksińskiego prezentowanego na wielkoformatowych ekranach. Pokaz połączony z muzyką i narracją, a także archiwalnymi wypowiedziami artysty. W 30-to minutowym widowisku multimedialnym, prezentowana jest wybrana twórczość mistrza z dziedziny fotografii i malarstwa. W tle pokazana została postać artysty wypowiadającego się na temat: sztuki, filozofii, podejścia do twórczości. Wystawę uzupełnia ekspozycja: fotografii, fotomontaży oraz grafik komputerowych.

Zdzisław Beksiński jako jeden z najwybitniejszych Polskich malarzy współczesnych zasługuje jako pierwszy na zaprezentowanie swojej twórczości w sposób nowoczesny i nowatorski. Tworząc ten projekt Fundacja Beksiński kontynuuje niejako myśl twórczą samego Beksińskiego, dla którego wykorzystywanie nowych technologii na potrzeby sztuki było rzeczą naturalną.

Integralną częścią wystawy jest również strefa Virtual Reality, gdzie za pomocą okularów VR widz może wejść „do środka obrazów” Beksińskiego i znaleźć się wewnątrz świata namalowanego przez mistrza. Kolejną atrakcją wystawy są obrazy w 3D (stereoskopia). Dzieła artysty można będzie zobaczyć zakładając odpowiednie okulary. Całość składa się na niezwykle ciekawą i ekscytującą wystawę, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom odbiorców sztuki poprzez pobudzenie wielu zmysłów.

Polecamy
Ostatnio dodane
Alegoria planet i kontynentÃłw
Cały wszechświat na jednym obrazie? Ten artysta tego dokonał

Giovanni Battista Tiepolo ujął w swych dziełach znany sobie ziemski oraz kosmiczny porządek.

Dziewczyna z bratkami
"Dziewczyna z bratkami" - Tamara Łempicka miesza nowoczesność z klasycznym warsztatem

Niewielu artystkom udało się osiągnąć taką sławę jak Tamarze Łempickiej, której obrazy są dziś masowo reprodukowane.

Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w