Byliśmy, gadaliśmy - Sztuka

Ogień na Błoniach - PyroMachina 2008
Ogień na Błoniach - PyroMachina 2008 Kraków

W miniony weekend krakowskimi błoniami zawładnął jeden z czterech żywiołów - ogień. Przez dwa dni mieliśmy okazję uczestniczyć w 1. Międzynarodowej Gali Sztuk Pirotechnicznych- Pyromachina 2008.Było to pierwsze widowisko na tak ogromną skalę organizowane w Polsce.

I Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie
I Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie Kraków

I choć mawia się, iż muzyka łagodzi obyczaje, tym razem podczas czwartkowego koncertu w krakowskiej filharmonii widzom towarzyszyły gorące emocje. Pierwszy raz w Krakowie zagościł Festiwal Muzyki Filmowej, czyli nie lada gratka dla wszystkich fanów doskonałych duetów kinowych.

Lecz depresję - zakochaj się!
Lecz depresję - zakochaj się! Kraków

Niebezpieczna, do niedawna bagatelizowana, dziś zwana chorobą cywilizacyjną XXI wieku - depresja. To ona stała się inspiracją dla twórczości artystów prezentujących swoje projekty w Bunkrze Sztuki.

Henryk Stażewski – zmienny lecz konsekwentny
Henryk Stażewski – zmienny lecz konsekwentny Kraków

Muzeum Narodowe w Krakowie prezentuje prace znakomitego polskiego abstrakcjonisty. Wystawa podzielona na trzy części przedstawia główne wątki jego twórczości. Prezentacja z cyklu „Galeria żywa” dostępna jest do 21 września.

„Polonus” – polski mistrz we Włoszech
„Polonus” – polski mistrz we Włoszech Kraków

Od dwóch tygodni w Pałacu Sztuki trwa wystawa fotografii Krystiana Brodackiego. Artysta uwiecznił prace praktycznie obcego Polsce malarza, natomiast doskonale znanego we Włoszech. XVII-wieczny twórca odniósł niesamowity sukces w środkowej części Włoch, w okolicy Abruzji.

Wygrać z samym sobą
Wygrać z samym sobą Kraków

10 kwietnia w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, odbył się niezwykły pokaz japońskich sztuk walki, w tym m.in. laido, karate i naginatajutsu. Ku wielkiemu zaskoczeniu organizatorów pokaz przyciągnął tak dużo osób, że sala po prostu „pękała w szwach”.

Wyspiański prosi, żeby go nie odwiedzać
Wyspiański prosi, żeby go nie odwiedzać Kraków

Muzeum Narodowe w Krakowie i Bunkier Sztuki zorganizowały niecodzienną wystawę Wyspiański OK! Artysta wśród plejady współczesnych twórców ukazany został w zupełnie innym świetle. Nowe, wyzwolone spojrzenie na Wyspiańskiego, każe dostrzec w nim nie tylko postać historyczną, ale i nieprzeciętnego artystę, którego prace są wciąż aktualne.

Jak nawzajem się zżeramy!
Jak nawzajem się zżeramy! Wrocław

Do 18 kwietnia możemy oglądać w galerii Entropia we Wrocławiu niecodzienną ekspozycję. „Anakonda ślady miasta, czyli jak nawzajem się zżeramy” to temat instalacji prezentowanej przez absolwenta wrocławskiej ASP, Lecha Twardowskiego.

Czasem się przydarza
Czasem się przydarza Kraków

Do 4 maja w Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” w Zajeździe Kościuszkowskim przy ulicy Białoprądnickiej 3 można oglądać prace Filipa Kuźniarza. Otwarcie wystawy „Jak nadążyć za formą” odbyło się 3 kwietnia. Wtedy też można było osobiście porozmawiać z artystą.

Lavazza we wrocławskim Muzeum Architektury!
Lavazza we wrocławskim Muzeum Architektury! Wrocław

Jeżeli jest ktoś, kto uważa, że włoski styl jest mało znaczący, niech koniecznie wybierze się do wrocławskiego Muzeum Architektury!

Ostatnio dodane
Michał Hrisulidis
Michał Hrisulidis zaprasza na wystawę "Złożony" [WIDEO] Wrocław

Wystawa w Galerii Miejskiej we Wrocławiu potrwa do 19 stycznia 2019.

Kim jesteśmy i dokąd zmierzamy? - wrażenia po spektaklu "2016 Dokąd?" [FOTO]
Kim jesteśmy i dokąd zmierzamy? - wrażenia po spektaklu "2016 Dokąd?" [FOTO]

Spektakl Zbigniewa Preisnera to wspaniałe widowisko, stawiające ciekawe pytania.