Dzieje się - Sztuka

Ruszyła 1. edycja KAF Young Art Prize - konkursu malarskiego

2024-02-01 12:32:09

Krupa Art Foundation, nowe wrocławskie centrum sztuki, zaprasza do udziału w pierwszej edycji KAF Young Art Prize – konkursu skierowanego do młodych osób artystycznych zajmujących się malarstwem. Prace można zgłaszać do 31 marca, a trzy wybrane przez jury osoby otrzymają po 12 tysięcy euro!

KAF Young Art Prize KAF Young Art Prize 2024

KAF Young Art Prize jest częścią działalności fundacji wspierającej twórczynie i twórców sztuki współczesnej. Jego celem jest promowanie wybitnych osiągnięć, zachęcanie do odwagi w decyzjach artystycznych i wspieranie artystów i artystek na wczesnym etapie rozwoju.

- Poprzez przyznawane nagrody chcemy umożliwić poszukiwanie nowych dróg i eksperymentowanie bez obawy o najbliższą przyszłość - tłumaczą organizatorzy. W konkursie chcemy nagradzać najciekawsze nowe rozwiązania w dziedzinie malarstwa, które pojawiły się w ciągu ostatnich dwóch lat - dodają.

Malarstwo w centrum uwagi

Pierwsza odsłona międzynarodowego konkursu skierowana jest do osób w wieku od 18 do 35 lat. Do udziału można zgłosić pracę wykonaną dowolną techniką malarską oraz na dowolnym materiale, która powstała nie wcześniej niż w roku 2022. Spośród nadesłanych do 31 marca zgłoszeń, jury w składzie: Antoni Burzyński, Pola Dwurnik, Sylwia Krupa, Katarzyna Młyńczak-Sachs, Oleksandra Pogrebnyak i Aleksy Wójtowicz, wyłoni finalistów, których dzieła zaprezentowane zostaną podczas wystawy podsumowującej konkurs. Ekspozycja zaplanowana jest na czerwiec 2024 roku w Krupa Art Foundation na wrocławskim Rynku.

Trzy nagrody główne

KAF Young Art Prize nie odchodzi w całości od formuły konkursowej, wprowadza jednak trzy równorzędne nagrody przyznawane trójce laureatów – każdy z nich otrzyma po 12 000 euro! Jednocześnie wszyscy pozostali finaliści (maksymalnie 9 osób) otrzymają honorarium w wysokości 400 euro. Zgłoszenia przesyłać można do 31 marca przez stronę internetową krupaartfoundation.pl/competition

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: zgłoszenia, nagrody, terminy, KAF Young Art Prize 2024
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Nowa Praga: Sztuka ulicy w magicznych zakątkach [FOTO] Warszawa

Co to właściwie jest sztuka ulicy?

Festiwalu Światła
3. Festiwal Światła ogłasza Open Call

Impreza odbędzie się w dniach 10–11 maja 2024 w Hevelianum.

KAF Young Art Prize
Ruszyła 1. edycja KAF Young Art Prize - konkursu malarskiego

Trzy wybrane przez jury osoby otrzymają po 12 tysięcy euro!

Polecamy
Narodziny Wenus, Sandro Botticelli
"Narodziny Wenus" - co ukryto w obrazie bogini miłości?

Sandro Botticelli umiejętnie zestawił ze sobą statyczną pozę Wenus i dynamiczne gesty pozostałych postaci.

„Słońce majowe JÃłzef Mehoffer
"Słońce majowe" - Józef Mehoffer namalował wszystko czego trzeba, by wypocząć

Poetycki tytuł potęguje wrażenie pięknego, wiosennego dnia.

Polecamy
Ostatnio dodane
Nowa Praga: Sztuka ulicy w magicznych zakątkach [FOTO] Warszawa

Co to właściwie jest sztuka ulicy?

Festiwalu Światła
3. Festiwal Światła ogłasza Open Call

Impreza odbędzie się w dniach 10–11 maja 2024 w Hevelianum.

Popularne
Wystawa Body Worlds Vital powróciła do Gdańska [FOTO] Gdańsk

To wyjątkowe wydarzenie jest kontynuacją sukcesu poprzedniej wystawy, zdobywając serca ponad 50 milionów widzów na całym świecie.