Byliśmy, gadaliśmy - Sztuka

Po weekendzie w Demotece
Po weekendzie w Demotece Warszawa

Kilkadziesiąt sprzedanych dzieł, spotkanie z malarką Joanną Sarapatą, design food – tego wszystko i o wiele więcej można było doświadczyć w zeszły weekend!

Kuszący świat Hakobo
Kuszący świat Hakobo Wrocław

Jeśli odwiedzi się Galerię BWA Design przed 22 maja, bez trudu będzie można zrozumieć, czemu jej wernisaż cieszył się tak wielkim zainteresowaniem i ponadprzeciętną frekwencją.

Relacja z ArchFilmFest
Relacja z ArchFilmFest Gdynia

Choć połączenie sztuk, tak różnych od siebie jak film i architektura, mogłoby się wydawać zadaniem dość karkołomnym, festiwal ArchFilmFest udowodnił, że jest to wykonalne.

Kolejna odsłona kieramszu handmate w Soho
Kolejna odsłona kieramszu handmate w Soho Sopot

Kiermasz Hand Made jest inicjatywą duetu artystycznego Twins oraz sopockiej clubogalerii SOHO. Organizowany jest raz w miesiącu, cyklicznie już od pięciu lat. Ostatni miał miejsce 7. lutego.

Japonia Kraina Kwitnącej ... Śliwy
Japonia Kraina Kwitnącej ... Śliwy Gdańsk

Sobota i Niedziela w Opackim Spichlerzu upłynęły pod hasłem „Japonia". To już czwarta edycja weekendu Japońskiego, w którego organizację włączyło się między innymi Stowarzyszenie Polsko-Japońskie - Ichmion.

Ponieważ malarstwo może być OK
Ponieważ malarstwo może być OK Gdańsk

Kto nie chciałby być okey? Trudno się więc dziwić, że po tytuł „jestem OK” upomniało się w końcu i malarstwo. Wszystko, aby pokazać, że i ono też ma swoich wielbicieli.

Taniec wyzwolił kobiecość
Taniec wyzwolił kobiecość Gdańsk

W minioną niedzielę (13.12) w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku odbył się niezwykły spektakl taneczny Transformacje w wykonaniu uczestniczek projektu PARALLEL, wyreżyserowany przez Lenę Majewską i Tatianę Kamienicką z udziałem naszej redakcyjnej koleżanki.

I stała się światłość...
I stała się światłość... Kraków

Miłośnicy kultury alternatywnej od dłuższego czasu zacierali ręce szykując się na to wydarzenie kulturalne - „Rozjaśnienie 2”.

Zdjęcia na budynkach - Narracje miasta
Zdjęcia na budynkach - Narracje miasta Gdańsk

Gra świateł, dźwięk, napisy i video-projekcje na znanych gdańskich budynkach. Festiwal Narracje 2009 od 26 listopada oficjalnie się rozpoczął ingerując w architekturę Starego Miasta.

Narracje Bettiny Pelz
Narracje Bettiny Pelz Gdańsk

Na ścianach znanych Gdańskich budynków już dzisiaj pojawią się video-instalacje przygotowane przez artystów z całego świata. Będzie można uczestniczyć w koncertach oraz spotkaniach z artystami.

Ostatnio dodane
Michał Hrisulidis
Michał Hrisulidis zaprasza na wystawę "Złożony" [WIDEO] Wrocław

Wystawa w Galerii Miejskiej we Wrocławiu potrwa do 19 stycznia 2019.

Kim jesteśmy i dokąd zmierzamy? - wrażenia po spektaklu "2016 Dokąd?" [FOTO]
Kim jesteśmy i dokąd zmierzamy? - wrażenia po spektaklu "2016 Dokąd?" [FOTO]

Spektakl Zbigniewa Preisnera to wspaniałe widowisko, stawiające ciekawe pytania.