Sztuka
OFCA / IV Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny

OFCA / IV Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny

  • 2017-08-11, do 2017-08-13
  • Oleśnica, Rynek, Oleśnica

Opis

W dniach 11-13 sierpnia do Oleśnicy po raz czwarty zawita OFCA i sprawi, że miasto stanie się wielką areną cyrkową! Miasto rozbłyśnie tysiącem kolorów, zabrzmi głośną muzyką, zaludni się barwnym i wesołym tłumem, oczaruje występami! OFCA, czyli Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny to potężna dawka humoru, wzruszeń i zabawy w otoczeniu pozytywnych ludzi.

Wydarzenie to jest drugim pod względem wielkości świętem Nowego Cyrku w Polsce. Oleśnicę w tych dniach odwiedzą najlepsi akrobaci, iluzjoniści, żonglerzy, klauni, buskerzy, muzycy, highlinerzy. Co roku w Festiwalu licznie udział biorą oleśniczanie, turyści, pasjonaci i miłośnicy sztuki cyrkowej. Praca nad OFCĄ trwa niemal cały rok i angażuje lokalną społeczność.

Niesamowite wrażenia zapewnią widzom światowej klasy artyści. Przed nami niemal 60 spektakli ulicznych i scenicznych, a więc kilkanaście godzin mądrej rozrywki! Swoje możliwości zaprezentują w tym roku takie gwiazdy Nowego Cyrku jak Stefan Sing, Guga Morales, Luca Bellezze, Murmuyo, Ola Muchin, Izimagic Duo.

Oprócz występów cała masa atrakcji… W sobotnie południe ulicami Oleśnicy przejdzie barwna parada cyrkowa, w której udział biorą artyści i uczestnicy Festiwalu. Ukontentowani będą z pewnością wszyscy melomani. Do tańca podczas koncertów porwie publiczność Kraków Street Band i Parnas Brass Band.

Dzieci (zarówno te małe, jak i duże), które pragną wystąpić w przyszłości podczas OFCY, mogą wziąć udział w warsztatach cyrkowych. Wysoko nad głowami uczestników, na rozwieszonych taśmach (highline), spacerować będą highlinerzy. Jedna z taśm ma rekordową długość 117 metrów i zawieszona jest 40 metrów nad ziemią. Na śmiałka, który pokona tę odległość czeka nagroda i wieczna chwała. Sławę zdobyć można także podczas Żonglerskiego Slamu oraz Trickline’owego Pucharu OFCY. Wystarczy, że potraficie żonglować lub wykonywać akrobacje na zawieszonych nad ziemią taśmach…

Sierpniowe wieczory na amfiteatrze i dziedzińcu zamkowym upiększy i rozjaśni fireshow, czyli pokazy teatrów ognia. Podczas tego intensywnego weekendu powstanie mural będący luźną interpretacją malowidła, które w czasach PRL zdobiło Oleśnicę. Nowością podczas tej odsłony OFCY będą pokazy A na wszystkich głodnych, nie tylko wrażeń, czekać będą food trucki z najlepszym jedzeniem.

Nie zastanawiajcie się dwa razy! Pakujcie bagaże, zabierzcie namioty (dla uczestników Festiwalu przygotowane będzie duże pole namiotowe wyposażone w węzeł sanitarny) i przybywajcie do Oleśnicy!

Mapa

Ostatnio czytane
Niesamowite portrety Phillipa Toledano
Niesamowite portrety Phillipa Toledano

Kształtne piersi, wydatne usta, gładka cera, muskularne ciała. Zdjęcia Phillipa Toledano wyglądają jak klasyczne portrety klasycznych piękności…

Salam Iran, czyli SLOT "O wschodzie"
Salam Iran, czyli SLOT "O wschodzie"

O SLOT Fest Salam Iran opowiadają – Łukasz Kaleta, który pracuje przy organizacji festiwalu od początku jego istnienia i który odpowiada za jego program oraz Katarzyna Wąsala – iranistka, która dba o naukowo-merytoryczne zaplecze tej edycji.

Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.