Sztuka
Kobiecość? Próba Re-definicji

Kobiecość? Próba Re-definicji

  • 2017-03-08, , godzina 18:00, do 2017-05-07
  • w Domu Darmstadt (Stary Rynek 8), Płock

Opis

Kobiecość, jako temat w sztuce czy fotografii nie jest niczym nowym - istnieje i zmienia się od wieków. O tym, jaka powinna być kobieta oraz czym kobiecość jest, od tysięcy lat mówią nam religie, tradycje, zwyczaje i mody. Z drugiej jednak strony wzorzec ten ulega dziś niepokojącej metamorfozie. Upowszechnia się ujednolicony, wyidealizowany do granic (technicznych) możliwości wizerunek kobiety.

Ten specyficzny, „photoshopowy" wzorzec prezentuje kobiecość jako idealne piękno, wieczną młodość oraz nigdy niekończącą się szczęśliwość. Komputerowo przetworzone, wygładzone do ostatniej zmarszczki, absolutnie doskonałe i absolutnie nieprawdziwe „kobiety" stają się modelem, do którego miliony kobiet na świecie usiłują dopasować siebie i swoje życie. Ofiarami owej idealizacji są kobiety w każdym wieku, które starają się, za wszelką cenę, dorównać ideałowi. Jest to dla nich źródłem wielu bolesnych doświadczeń, frustracji, a często chorób.

Wystawa fotograficzna „Kobiecość? Próba Re-definicji" nie pokazuje niczego rewolucyjnego. Pragnie jedynie odczarować ów wzorzec, wzbogacić go o elementy realnego życia oraz pokazać, że kobiecość jest piękna zawsze - gdy jest prawdziwa. Przybierać może ona różne formy - od szczupłej blondynki z obiema piersiami do grubej szatynki tylko z jedną.

Wystawa składa się z ośmiu portretów kobiet, których wizerunki nie zostały udoskonalone w żaden sposób. Każda z nich prezentuje, w formie werbalnej i fotograficznej swoją opowieść o tym czym kobiecość jest ich zdaniem. Opowieści te są bardzo różnorodne. Dokładnie tak samo jak różnorodna a w tej różnorodności piękna jest sama kobiecość.

Ekspozycję można oglądać do 7 maja 2017 roku w godzinach pracy Domu Darmstadt  tj. pon. - pt. 8.00 – 16.00.

Mapa

Ostatnio czytane
Niesamowite portrety Phillipa Toledano
Niesamowite portrety Phillipa Toledano

Kształtne piersi, wydatne usta, gładka cera, muskularne ciała. Zdjęcia Phillipa Toledano wyglądają jak klasyczne portrety klasycznych piękności…

Salam Iran, czyli SLOT "O wschodzie"
Salam Iran, czyli SLOT "O wschodzie"

O SLOT Fest Salam Iran opowiadają – Łukasz Kaleta, który pracuje przy organizacji festiwalu od początku jego istnienia i który odpowiada za jego program oraz Katarzyna Wąsala – iranistka, która dba o naukowo-merytoryczne zaplecze tej edycji.

Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.