Sztuka
Wystawa online "Młode Talenty"

Wystawa online "Młode Talenty"

  • 2021-04-08, , godzina 18:00
  • Wydarzenie online

Opis

Zapraszamy na wernisaż online wystawy projektu plastycznego: „Młode Talenty”.

Wystawa obejmuje wyróżnione prace trzech wychowanek Pracowni Plastycznej Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku w roku 2021. Prace powstały pod opieką instruktorki DKŚ - Pani Katarzyny Magdziak.

Wernisaż odbędzie się online w czwartek 8 kwietnia 2021 roku o godzinie 18:00, na profilu fb Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku.

Zapraszamy wirtualnie do świata trzech młodych twórczyń: Aleksandry Bzury, Pauli Tarasiuk i Michaliny Szymańskiej. Okazuje się, że młode pokolenie ma nam sporo do przekazania. Popatrzmy na świat Ich oczami.

Oto notki o Autorkach:

Aleksandra Bzura

To najstarsza aktywnie działająca uczestniczka Ogniska Plastyczno-Komputerowego DKŚ. Sięga po różne techniki, ciągle poszukuje swojej drogi artystycznej.

Jej ekspozycja obejmuje zarówno rysunek tuszem, jak i prace wykorzystujące haft oraz techniki płatnerskie. Wspólnym motywem są ptaki i fantastyka, które od lat są bliskie sercu Autorki.

Paula Tarasiuk

Ma wyrazisty styl. Jako miłośniczka antropologii filozoficznej, odwołuje się do prostoty, a zarazem złożoności istoty ludzkiej. Prace są próbą analizy ludzkiego ego.

Jej ekspozycja łączy różne techniki: od klasycznego malarstwa, poprzez elementy ubioru, na wykorzystaniu elementów militarnych kończąc. Autorka tworzy z tego, co akurat ma pod ręką. Nadając przedmiotom nowe znaczenie.

Michalina Szymańska

Okazała się swoistym odkryciem plastycznym. Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów plastycznych.

Na wystawie prezentuje to, w czym czuję się najlepiej. Są to w większości malarskie portrety, inspirowane mitologią starożytnej Grecji.

 

To już druga edycja projektu „Młode Talenty” organizowanego przez Dom Kultury „Śródmieście” w Białymstoku. Projekt jest szansą na docenienie i wypromowanie młodych twórców, działających pod opieką instruktorów DKŚ.

Wystawa wyróżnionych prac zaś jest swoistym otwarciem drzwi na artystyczny świat.

Ostatnio dodane
plakat Polski Fiat 1934
Jak plakat reklamowy Polskiego Fiata stał się dziełem sztuki?

Co można odczytać z plakatu, który namalował Wojciech Kossak?

Adam Mickiewicz mural Wrocław
Adam Mickiewicz na tle Wrocławia - nowy mural z okazji 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego nr III Wrocław

Obraz od kwietnia mogą podziwiać mieszkańcy Nadodrza.

Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w