Sztuka
Wystawa malarstwa Edwina Sówki

Wystawa malarstwa Edwina Sówki

  • 2008-01-15, , godzina 15:00

Opis

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Erwina Sówki w katowickiem Rondzie Sztuki.


Swój udział w spotkaniu potwierdzili:
- Erwin Sówka
- Marian Oslislo, Rektor ASP w Katowicach
- Justyna Gorgoń, Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych
- 18 artystów z Polski, Niemiec i Francji

Wystawa potrwa do 29 stycznia.


"C.O.A.L. - From Carboniferous to Open-eyed Artists on Landscape"

18 artystów z Francji, Niemiec i Polski odbywa 10-dniowe podróże do każdego z tych krajów zapoznając się ze specyfiką krajobrazu postindustrialnego danego regionu, jego historią, tradycją, kulturą i aktualnymi problemami. Na bazie wykonanej dokumentacji powstaną prace, wykonane w różnych technikach artystycznych (grafika, fotografia, malarstwo, multimedia itp.). Złożą się one na wystawę, która zostanie zaprezentowana kolejno we wszystkich 3 krajach. Pierwsza z nich już w maju 2008 roku w Katowicach.

Majowej wystawie towarzyszyć będzie konferencja naukowa poświęcona przekształceniom krajobrazu postindustrialnego dawnych europejskich regionów przemysłowych. Projekt jest zderzeniem naukowej percepcji zagadnienia degradacji krajobrazu i możliwości jego odnowy, z artystycznym odbiorem tegoż krajobrazu. Słowem, naukowcy skupią się na znaczeniu przekształceń krajobrazu post-industrialnego, procesach rozwoju, degradacji i transformacji obszarów przemysłowych.Wskażą kierunki możliwych działań i skutki ewentualnego ich zaniechania.

Natomiast artyści dokonają przekładu tych zagadnień na język multimediów.

Wydarzeniem artystycznym kończącym projekt będzie "sound-bridge", swoisty most dźwiękowy łączący przez internet Katowice i Lille. Podczas imprezy każdy z krajów będzie miał okazję do 30-minutowej prezentacji swojego regionu. Przewidziane są ponadto bezpośrednie rozmowy mieszkańców poszczególnych regionów i podsłuchiwanie dźwięków ulic i fabryk.


 

Polecamy
Ostatnio dodane
FestivALT 2020
FestivALT 2020, czyli żydowska sztuka współczesna w czasach pandemii

Żydowski kolektyw twórczy zaplanował 5-miesięczny sezon artystyczny, który zainaugurowany zostanie 15 i 16 sierpnia 2020.

Wywiad z dyrektorką stacji ARTE TV

Poznajcie szczegóły działalności platformy w 2020 roku!