Sztuka
Wirtualna Noc Muzeów 2021 we Wrocławiu

Wirtualna Noc Muzeów 2021 we Wrocławiu

  • 2021-05-14, do 2021-05-16
  • Wydarzenie online

Opis

W tym roku czeka nas Wirtualna Noc Muzeów, podczas której w weekend 14-16 maja zwiedzimy online około 20 wystaw we wrocławskich muzeach i galeriach. Zobaczymy m.in. oddziały Muzeum Miejskiego (w tym Stary Cmentarz Żydowski, Pałac Królewski), Muzeum Narodowe, Muzeum Mineralogiczne, Muzeum Przyrodnicze i wiele innych.

– Tegoroczna Noc Muzeów będzie miała ponownie charakter wirtualnych wieczorów, a każdy rozpocznie się o godzinie 18.00 i zakończy około północy. Codziennie zaprezentowanych zostanie od 6 do 7 wystaw, każde oprowadzanie potrwa ok. 30 minut - mówi Jerzy Pietraszek, dyrektor Wydziału Kultury. - Tradycyjne Noce Muzeów gromadzą tłumy ludzi, na co, z powodu pandemii, nie możemy sobie pozwolić. Formuła wirtualna w ubiegłym roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, dlatego postanowiliśmy ją powtórzyć.

W roli przewodników po wystawach wystąpią znakomici fachowcy, kuratorzy wystaw i artyści.

– Po Starym Cmentarzu Żydowskim oprowadzi nas Ewa Pluta, przedstawiając wybitne postaci kobiece, do Muzeum Architektury zapraszają Kasia Kmita i Kuba Żary, z kolei w Muzeum Współczesnym Wrocław zobaczymy wystawę Marleny Kudlickiej i Wandy Gołkowskiej, o której opowie dyrektorka Sylwia Świsłocka-Karwot wraz artystką - dodaje Jerzy Pietraszek. - W Muzeum Teatru będzie można zapoznać się z detalami prezentowanymi na wystawie „Dali, Goya”, a o układzie kostnym kręgowców rewelacyjnie opowie Grzegorz Skórzewski.

Przyjęta formuła pozwoli nam nie tylko na spotkanie z najlepszymi znawcami tematu, ale też stworzy możliwość dokładnego przyjrzenia się kolekcji.

Gdzie obejrzymy Wirtualną Noc Muzeów?
Wszystkie transmisje na żywo obejrzymy na oficjalnym profilu miejskim na Facebooku, wszystkie materiały będą też dostępne na portalu wroclaw.pl w zakładce Noc Muzeów.

Zobacz pełny program >>

Ostatnio dodane
Konkurs Mikser Sztuki
Mikser Sztuki - trwa konkurs dla osób z duszą artysty

Zwiedzaj wirtualnie muzea i miksuj na wolnych licencjach!

Przeglądu Sztuki SURVIVAL 2021
Znamy program 19. Przeglądu Sztuki SURVIVAL we Wrocławiu Wrocław

Wydarzenie odbędzie się w dniach 25-29 czerwca w Kotłowni - budynku legendarnego Pafawagu.

Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w