Sztuka
Noc Muzeów 2021 w Sky Tower

Noc Muzeów 2021 w Sky Tower

  • 2021-05-15, , godzina 22:00
  • wstęp wolny

Opis

Miłośnicy kultowego cyklu, jakim jest Noc Muzeów, mogą już rezerwować czas w nadchodzący sobotni wieczór. 15 maja od godz. 22:00, zupełnie za darmo, chętni odwiedzą wystawę DNA Miasta, zlokalizowaną w Punkcie Widokowym na 49. piętrze Sky Tower. Wydarzenie będzie wyjątkowe, ponieważ scenerię dla ekspozycji stworzy zapierająca dech w piersiach panorama Wrocławia. 

Wielkimi krokami zbliża się kolejna osłona jednej z najciekawszych ogólnopolskich inicjatyw – Nocy Muzeów. We Wrocławiu trwać ona będzie w dniach 14-16 maja. Jej uczestnicy ponownie zwiedzą najciekawsze instytucje kulturalne oraz wezmą udział w wernisażach, warsztatach i pokazach. W związku z obecną sytuacją, podobnie jak podczas poprzedniej edycji, wydarzenie w większości odbędzie się online. Ręce zacierać mogą jednak wszyscy ci, którzy z utęsknieniem oczekują na powrót do normalności i stacjonarne wizyty w miejscach kultury. Podczas zwiedzania wystawy DNA Miasta, usytuowanej w Punkcie Widokowym, będzie można obejrzeć prace Michała Jędrczaka, Magdaleny Karwowskiej, Alicji Kogut, Magdaleny Kurek, Jana Wojciecha Malika, Barbary Olszewskiej, Janusza Orzechowskiego, Stanisława Tomalaka oraz Michała Węgrzyna. Tematyka wszystkich obrazów nawiązuje do toposu miasta, które lokalni artyści przedstawili za pomocą różnorodnych stylów i ekspresji. Nawiązywali oni m.in. do surrealizmu, gier komputerowych, komiksu, obrazów mistrzów, jak i dziecięcych wycinanek czy marzeń sennych.

Udział w wydarzeniu jest szansą zapoznania się z twórczością utalentowanych malarzy oraz, z perspektywy ponad 200 metrów nad ziemią, zweryfikowania swojego spojrzenia na stolicę Dolnego Śląska oraz jej architekturę.

Bezpłatnie, w ramach wrocławskiej Nocy Muzeów 2021, wystawę DNA Miasta, zlokalizowaną w Punkcie Widokowym Sky Tower, można odwiedzić z soboty 15 maja na niedzielę 16 maja, w godz. 22:00-02:00. W celu zapewnienia uczestnikom wydarzenia bezpieczeństwa, wjazdy zaplanowano co 20 minut. Zwiedzanie będzie obywało się w 15-osobowych grupach. Obowiązują zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.

Ostatnio dodane
Konkurs Mikser Sztuki
Mikser Sztuki - trwa konkurs dla osób z duszą artysty

Zwiedzaj wirtualnie muzea i miksuj na wolnych licencjach!

Przeglądu Sztuki SURVIVAL 2021
Znamy program 19. Przeglądu Sztuki SURVIVAL we Wrocławiu Wrocław

Wydarzenie odbędzie się w dniach 25-29 czerwca w Kotłowni - budynku legendarnego Pafawagu.

Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w