Dzieje się - Sztuka

Wystartował nabór zgłoszeń do TIFF Open 2020

2020-03-10 11:56:56

9 marca 2020 wystartował nabór zgłoszeń do konkursu TIFF Open 2020, który po raz kolejny odbywa się w ramach 10. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii TIFF Festival 2020 // Procesy. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 kwietnia o 23:59.

TIFF Open 2020Konkurs TIFF Open 2020

TIFF Open to organizowany we Wrocławiu i będący częścią festiwalu otwarty konkurs dedykowany twórcom wykorzystującym medium fotografii. Skierowany do studentów i absolwentów szkół artystycznych, amatorów i freelancerów, początkujących twórców, jak i doświadczonych, mających już dokonania na polskiej i zagranicznej scenie, fotografów.

Co roku, spośród setek nadesłanych zgłoszeń, wyłaniamy laureatów, którzy prezentują świeże i nieszablonowe spojrzenie na fotografię oraz oryginalne, autorskie projekty artystyczne. Konkurs nie ma narzuconego tematu, jednak mile widziane są prace nawiązujące do hasła przewodniego – zarówno pod względem treści, jak i formuły ich wykonania.

Spośród nadesłanych propozycji wybrane zostaną co najmniej trzy najlepsze cykle, a ich autorzy zaproszeni zostaną do współtworzenia własnych wystaw w ramach 10. jubileuszowej edycji TIFF Festival 2020, której tydzień otwarcia odbędzie się w dniach 2-6.09.2020 we Wrocławiu. Wszystkie wystawy tegorocznej edycji będą czynne dłużej i pozostaną otwarte przez minimum dwa tygodnie, w zależności od ekspozycji. W tym celu stworzona zostanie specjalna sekcja TIFF Open, w przestrzeniach podwórka Ruska 46A, gdzie będzie odbędzie się Festiwal. Laureaci konkursu będą również uczestniczyć w spotkaniach autorskich i oprowadzaniach.

W przygotowaniach do prezentacji podczas festiwalu (jak i również w czasie jego trwania) zwycięzcom konkursu zostanie udzielone pełne, profesjonalne wsparcie w realizacji ich autorskich projektów – merytoryczne, promocyjne oraz produkcyjne. Ponadto Jury wyłoni 12 wyróżnionych autorów, których prace zaprezentowane zostaną podczas specjalnego slideshow’u w trakcie trwania festiwalu. W 2020 roku w jury konkursu zasiadają: Maciej Bujko i Paulina Anna Galanciak (liderzy i współtwórcy TIFF Festival), Paweł Kowalski (niezależny kurator), Agata Połeć (producentka i kuratorka) i Kama Wróbel (Dyrektor artystyczna OP ENHEIM).

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie TIFF Festival. Zgłoszenia organizatorzy przyjmują do 20 kwietnia 2020 roku, do godziny 23:59 poprzez stronę: http://tiff.wroc.pl/pl/tiff-open/tiffopen-formularz/ W razie pytań lub problemów organizator prosi o kontakt z organizatorem pod adresem open@tiff.wroc.pl lub center@tiff.wroc.pl.

Wyniki zostaną ogłoszone do 17 maja 2020 na stronie www.tiff.wroc.pl oraz na profilu TIFF Festival na Facebooku: www.facebook.com/festivaltiff.

O TIFF Festival 2020 // Procesy

Tak organizatorzy mówią o festiwalu:

Będące tegorocznym hasłem przewodnim „procesy” rozumiemy nie tylko jako ciągłą ewolucję festiwal i trwający od 10. lat jego rozwój, ale również jako proces przeobrażania się jego twórców: zmiany w stylach pracy, jakie przez lata podejmowali, analizowanych tematach przewodnich, myśleniu o idei i formule przedsięwzięcia, jakim jest TIFF Festival. Jeszcze szerzej myślimy o procesach w rozwoju samej fotografii, zmianach w sposobie myślenia o tym medium i jego miejscu w świecie sztuki współczesnej. „Procesy” rozumiemy również w odniesieniu do tożsamości jednostki nieustannie przeobrażającej się w otaczającej ją rzeczywistości – jako zmiany prowadzące do redefiniowania siebie, zachodzące w świecie i w społeczeństwie, oraz ich wpływ na każdego z nas. Wydarzenia świadczące o tym, że potrzebujemy nieustającej definicji słowa „stabilność”.

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: konkurs, międzynarodowy festiwal fotografii, 10 edycja
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
biennale
COVID-19. Jaki świat po pandemii? - nowy cykl w Biennale Warszawa

W nowym programie instytucja rozpoczyna debatę na temat pandemii wirusa.

Muzeum Niepodległości w Warszawie
Rusza wirtualne zwiedzanie Muzeum Niepodległości w Warszawie

Dzięki wykorzystaniu platform ZOOM i Skype, uczniowie będą mogli wziąć udział w lekcjach online.

Festiwal Muzyki Filmowej 2020 odwołany
Festiwal Muzyki Filmowej 2020 odwołany

Widzimy się za rok - piszą organizatorzy festiwalu w Krakowie.

Polecamy
„Bez tytułu” - wernisaż wystawy prac Zdzisława Beksińskiego w dziesiątą rocznicę śmierci artysty
„Bez tytułu” - wernisaż wystawy prac Zdzisława Beksińskiego w dziesiątą rocznicę śmierci artysty Wrocław

Blisko osiemdziesiąt prac Zdzisława Beksińskiego w CK Zamek.

Preselekcja w ramach Konkursu TV 008
Preselekcja w ramach Konkursu TV 008 Gdynia

Festiwal Form AudioVizualnych i Multimedialnych Transvizualia 008: Mediascream! ogłosił oficjalne wyniki preselekcji w ramach Konkursu TV 008 w sekcji „Eksperyment filmowy // Animacja“.

Ostatnio dodane
biennale
COVID-19. Jaki świat po pandemii? - nowy cykl w Biennale Warszawa

W nowym programie instytucja rozpoczyna debatę na temat pandemii wirusa.

Muzeum Niepodległości w Warszawie
Rusza wirtualne zwiedzanie Muzeum Niepodległości w Warszawie

Dzięki wykorzystaniu platform ZOOM i Skype, uczniowie będą mogli wziąć udział w lekcjach online.