Dzieje się - Sztuka

Trampolina do kultury 2020 rusza w formie online

2020-05-11 10:15:17

Od najmłodszych po seniorów - wiek nie ma znaczenia, liczą się chęci! Fundacja OPEN MIND zaprasza do udziału w kolejnej odsłonie projektu edukacyjnego "Trampolina do kultury" (12-21 maja 2020). W tym roku na uczestników czeka 7 twórczych pracowni prowadzonych przez projektantów, artystów, rzemieślników i liderów kultury. Bezpłatne zajęcia startują już w maju w formie interaktywnych webinarów. Patronta honorowy nad projektem objął Prezydent Wrocławia, a współfinansowało Ministerstwo kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Trampolina do kultury 2020Trampolina do kultury - o co w tym chodzi?

"Trampolina do kultury" to profesjonalna oferta edukacyjna, w której nowoczesny design i technologie łączą się z tradycyjnym rękodziełem i sztuką. Motyw trampoliny symbolizuje niepohamowaną twórczość i dziecięcą ciekawość świata. Każdy może ją obudzić - wystarczy zapał tworzenia. Pod okiem profesjonalistów około 700 uczestników będzie rozwijać swoje pasje, kompetencje kulturowe oraz umiejętności posługiwania się nowymi technologiami. W programie znalazło się ponad 50 bezpłatnych wydarzeń – warsztatów, szkoleń i spotkań wokół kultury.

6 bloków tematycznych oraz specjalna pracownia międzypokoleniowa

KULTURA UBIORU

Cykl Kultura Ubioru powstał z myślą o miłośnikach mody i eksperymentów z igłą i nitką w roli głównej. Uczestnicy przejdą drogę od projektu do produktu. Będą rozwijać umiejętności z zakresu szycia, projektowania ubrań oraz wyrobu obuwia, ozdób i dodatków. To wszystko pod okiem uznanych projektantów, krawców i szewców.

KULTURA PRZESTRZENI MIEJSKIEJ

Jak tworzyć przyjazną, atrakcyjną przestrzeń zarówno dla ludzi jak i zwierzą? Miejski design we współczesnej aglomeracji pełny zieleni i innowacyjnych rozwiązań? Kultura Przestrzeni Miejskiej to nowa pracownia w tegorocznej edycji “Trampoliny do kultury”. Jej uczestnicy nauczą się kreatywnie patrzeć na przestrzeń miasta. Dowiedzą się, jak tworzyć nowatorskie rozwiązania konkretnych problemów mieszkańców. Szczególnie z zajęć skorzystają miłośnicy urbanistyki i architektury!
 
KULTURA KSIĄŻKI

Kultura Książki to rodzinny cykl, w którym uczestnicy prześledzą drogę, jaką przemierza opowieść, by trafić w ręce małego czytelnika. Podczas warsztatów dzieci z dorosłymi stworzą niesamowitą opowieść. Wyjściowa historia będzie twórczo przekształcana podczas zajęć z przedstawicielami dawnych rzemiosł, typografami, drukarzami. Dzięki temu w pracowni powstanie jedyny w swoim rodzaju egzemplarz książki.

KULTURA MEBLA

W tradycyjnym rzemiośle tkwi ogromny potencjał! Kultura Mebla odkryje przed uczestnikami twórcze możliwości tkwiące w ich najbliższym otoczeniu. Cykl składa się z warsztatów stolarskich, tapicerskich, renowacyjnych i projektowania. Uczestnicy tchną życie w stare sprzęty oraz stworzą zupełnie nowe, bazując na tradycyjnej wiedzy rzemieślniczej.
 
KULTURA ANIMACJI GRAFICZNEJ
 
Obraz - statyczny czy ruchomy - przed uczestnikami tej pracowni nie ma tajemnic! Cykl składa się z warsztatów projektowania grafiki, identyfikacji wizualnej, animacji oraz postprodukcji filmowej. Uczestnicy nauczą się obsługi popularnych programów graficznych. Wiedzę i umiejętności wykorzystają w praktyce! Poznają również tajniki komunikacji wizerunkowej.

KULTURA LIDERA KULTURY

Kultura Lidera Kultury jest skierowana do projektantów, artystów, rzemieślników i wszystkich osób działających w sektorach kreatywnych. To cykl szkoleń pod okiem specjalistów zarządzania i komunikacji, animatorów kultury, trenerów i coachów. Szkolenia wyposażą uczestników w narzędzia niezbędne do projektowania biznesu w sektorze kreatywnym. Zainspirują również do innowacyjnego działania w dynamicznie zmieniającym się obszarze kultury.

KULTURA MIĘDZYPOKOLENIOWA

Różnice łączą - w tej pracowni dzieci stają się inspiracją dla seniorów, a seniorzy dla dzieci. Kultura Międzypokoleniowa to wyjątkowa okazja do uczenia się od siebie nawzajem. Znalazły się w niej m.in. warsztaty kulinarne, fotograficzne, artystyczne, krawieckie - każde spotkanie, połączy uczestników we wspólnej, twórczej zabawie.

Trampolina do kultury 2020 - kiedy i gdzie?

Pierwsze zajęcia w ramach "Trampoliny do kultury" zaczynają się już maju. W ramach pracowni Lidera Kultury odbędą się bezpłatne webinary przez platformę e-learningową.

Harmonogram  najbliższych szkoleń on-line:

12 maja - Stres wróg czy sprzymierzeniec?
14 maja - Czas dla siebie
18 maja - Work Life Balance
21 maja - Jak optymalnie wykorzystać czas?

Aby wziąć udział w webinarach należy wcześniej zapisać się przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.krzywykomin.pl

Udział w wszystkich wydarzeniach projektu jest bezpłatny. Więcej informacji o projekcie na stronie: www.trampolinadokultury.pl oraz www.krzywykomin.pl

ip

fot.  materiały organizatora


Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Kinomural 2019
Zbliża się Kinomural 2020 we Wrocławiu Wrocław

Obejrzymy m.in. dzieła powstałe we współpracy z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych oraz renomowaną uczelnią artystyczną z Chicago.

Przepompownia_Port_Miejski
18. edycja Przeglądu Sztuki SURVIVAL pod tytułem "Wasteland" Wrocław

kino gatunkowe i pandemiczny niepokój - znamy identyfikację wizualną festiwalu.

konteksty 2020
Nadchodzi 10. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Efemerycznych Konteksty

W programie znajdą się performance, działania dokamerowe, wystawy, spotkania i seanse filmów.

Polecamy
Grafika. Kraków – Wrocław. Konfrontacje
Grafika. Kraków – Wrocław. Konfrontacje Kraków

Wystawa „Grafika. Kraków – Wrocław. Konfrontacje” to próba skonfrontowania indywidualnych postaw twórczych w kontekście dwóch prężnych środowisk artystycznych: Krakowa i Wrocławia.

Wrocław: startuje Festiwal Johna Cage’a
Wrocław: startuje Festiwal Johna Cage’a Wrocław

Wszystkich fanów muzyki amerykańskiego kompozytora zapraszamy na festiwal organizowany przez wrocławską Akademię Muzyczną.

Ostatnio dodane
Kinomural 2019
Zbliża się Kinomural 2020 we Wrocławiu Wrocław

Obejrzymy m.in. dzieła powstałe we współpracy z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych oraz renomowaną uczelnią artystyczną z Chicago.

Przepompownia_Port_Miejski
18. edycja Przeglądu Sztuki SURVIVAL pod tytułem "Wasteland" Wrocław

kino gatunkowe i pandemiczny niepokój - znamy identyfikację wizualną festiwalu.

Konkurs Ziaja