Dzieje się - Sztuka

Tango Seducción – najsłynniejsze show taneczne z Buenos Aires

2007-08-23 11:40:35

 Już w październiku słynne show taneczne - Tango Seducción odwiedzi nasz kraj. To wyjątkowa możliwość, by zobaczyć na żywo mistrzów tanga argentyńskiego w niezwykle spektakularnym widowisku. Dzięki profesjonalnym występom byli entuzjastycznie przyjmowani w USA, Grecji, Brazylii, Turcji, Francji, Austrii, Norwegii, Belgii, Izraelu  i wielu innych krajach na całym świecie.

Występowali przed najważniejszymi osobowościami wielu państw i gwiazdami światowego showbiznesu. Ich show oczarowało min. księżną Dianę, Ronalda Reagana czy Diego Maradone.  Przez media nazywani są „argentyńskim fenomenem", przez krytyków „dumą swego kraju". W ramach uznania za propagowanie kultury argentyńskiej Gustavo Russo został okrzyknięty bohaterem narodowym. O fakcie, że w pełni na to zasłużył będziemy mogli przekonać się już wkrótce, podczas występów Tango Seducción w Polsce. Przeniosą nas one do Kraju Ognistej Ziemi i pozwolą odczuć na własnej skórze niezwykłą energię tanga argentyńskiego.

Światowej sławy tancerz i choreograf, Gustavo Russo, wraz z zespołem czołowych artystów, tancerzy, muzyków i piosenkarzy Argentyny, zaprezentuje szerokiej publiczności zupełnie nowy wymiar tanga - oryginalne, nowoczesne show taneczne. Podczas muzycznej uczty, jaką zaprezentuje Tango Seducción, widzowie zobaczą taniec w najlepszym wydaniu połączony z energetyzującą muzyką i hipnotycznym głosem najwyższej klasy solistów. Wszystko to stworzy wyśniony obraz mocnej, ostrej niczym nóż rzeczywistości. Jak twierdzi sam mistrz: „Tango to wieczny płomień. Płomień, który rodzi się z intymnej, pierwotnej relacji między tancerzami - niekontrolowanej pasji między mężczyzną i kobietą. To płomień, który rodzi w tangu kuszenie." (Gustavo Russo)

Poprzez dramatyczne, humorystyczne i erotyczne sceny artyści ukazują całą gamę uczuć. Już druga część nazwy samego zespołu sugeruje charakter tanga (seducción  z hiszpańskiego znaczy uwodzenie). W każdym ruchu tancerzy widać wieloletnie doświadczenie i całkowite oddanie swojej pracy, która stała się ich największą pasją. Tak gorący płomień na scenie mogą stworzyć tylko bardzo utalentowani i namiętni tancerze.

I tylko tacy wchodzą w skład Tango Seducción. Wszyscy mają za sobą doświadczenie  i sukcesy w słynnych zespołach oraz występy praktycznie na całym świecie. Dla wszystkich tango stało się sposobem na życie, już wiele lat temu poświęcili mu się całkowicie. Gustavo Russo wybrał ich ze względu na talent i artyzm, a oni związali się z Tango Seducción, by móc się rozwijać i pokazywać to, co robią najlepiej. Celem zespołu jest pokazanie różnorodnych historii na temat miłości. Przedstawienie jest esencją dobrych i złych stron ludzkiej natury - niewierności, rozczarowania, skrajnego smutku, pełni szczęścia i oczywiście prawdziwej  i wiecznej miłości.

Występ składa się z dwóch części - zabarwionej humorem i poważnej. Pierwsza, to podróż przez czas, czas narodzin, rozwoju i największej świetności tego tańca. Opowieść snują ludzie, którzy stworzyli tango i dla których była to jedyna forma rozrywki, odrywająca ich od smutnego, nudnego życia w biedzie - pijacy, prostytutki, ludzie z marginesu. Druga część pokazuje artystyczny charakter tanga. Widzowie mogą podziwiać piękno, namiętność  i stapianie się w jedno ciał tańczących par - poezję w czystej formie z lekkim zabarwieniem erotycznym. Fascynująca historia tanga opowiedziana jest w oryginalny sposób.
Wykorzystując kombinację środków teatralnych takich jak tradycyjne tango, balet klasyczny i taniec nowoczesny, umożliwia widzom na całym świecie prawdziwie doświadczyć fascynującej podróży. Podróż ta prowadzi przez śmiech i ekscytację, zazdrość i uwodzenie, zmysłowość, pasję i miłość. Jest to podróż przez emocje, które stwarzają tango. Jak okreslił to Manuel Romero: „Tango to nie tylko taniec. Tango to sposób na życie, stan umysłu, filozofia. Tango narodziło się z korzeni ludzkiej natury i dlatego jego język jest rozumiany przez każdego człowieka".

 

Recenzje:

"Oto zespół gotowy, by rzucić na kolana paryską publiczność. I uwierzcie nam, nikt inny,  prócz Tango Seducción - grupy argentyńskich tancerzy, nie potrafi tego zrobić!" /„Metro" Paryż/

„To jest Tango, pieśń Buenos Aires, narodzona na przedmieściach, królująca na całym świecie." /Manuel Romero/

„Nie wierzyłem, że można tak perfekcyjnie oddać duszę Argentyny poprzez taniec. Jednak to, co pokazuje na scenie grupa Gustavo Russo rozwiało moje wszelkie wątpliwości. Określenie, że są niesamowici, to zbyt mało; stwierdzenie, że są dumą swego kraju również....  To magiczne show na scenie, którego nie można opisać słowami... to trzeba zobaczyć..." /„Viva" TelAviv/


Trasa:
11.10 - Lublin
13.10 - Zabrze
14.10 - Poznań
15.10 - Bydgoszcz
17.10 - Gdynia
19.10 - Radom
20.10 - Warszawa
21.10 - Kielce


Słowa kluczowe: Tango seduccion w Polsce argentyna taniec show taneczne
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Opera Rara 2019
Zbliża się 11. edycja festiwalu Opera Rara w Krakowie

Ideą festiwalu Opera Rara jest zderzenie dwóch wizji opery: jej tradycyjnego oblicza oraz prowokacyjnych eksperymentów.

Lawenda i siki
Znamy laureatów pierwszego Krakowskiego Salonu Sztuki

Jury wyłoniło laureatów w kategoriach: Grand Prix, Obraz Roku, Obiekt Roku, Dzieło Medialne Roku i Działanie Roku.

Thou Art Darkest
Behemoth zaprezentował wystawę "Thou Art Darkest" [FOTO]

Zobacz zdjęcia z wystawy i poznaj komentarz Adama "Nergala" Darskiego.

Polecamy
Muzeum Współczesne we Wrocławiu - jakie będzie?
Muzeum Współczesne we Wrocławiu - jakie będzie? Wrocław

Podyskutuj o projekcie!

Mural Polki na ścianie klubu w centrum Gandawy w Belgii
Mural Polki na ścianie klubu w centrum Gandawy w Belgii

Mural projektu Aleksandry Lech z Gdańskiej Szkoły Muralu zdobi ścianę w sercu Gandawy w Belgii. W realizacji uczestniczyli również prowadzący Gdańską Szkołę Muralu Jacek Zdybel i Rafał Roskowiński oraz dwie studentki z Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Gandawie.

Ostatnio dodane
Opera Rara 2019
Zbliża się 11. edycja festiwalu Opera Rara w Krakowie

Ideą festiwalu Opera Rara jest zderzenie dwóch wizji opery: jej tradycyjnego oblicza oraz prowokacyjnych eksperymentów.

Lawenda i siki
Znamy laureatów pierwszego Krakowskiego Salonu Sztuki

Jury wyłoniło laureatów w kategoriach: Grand Prix, Obraz Roku, Obiekt Roku, Dzieło Medialne Roku i Działanie Roku.