Dzieje się - Sztuka

Rusza nabór na warsztaty fotograficzne FOTONY

2019-07-11 10:36:01

Pracownia "Duży Pokój" otwiera nabór na bezpłatne warsztaty fotografii analogowej w ramach projektu edukacyjno-artystycznego "Fotony". Warsztaty skierowane są dla osób, które interesują się tradycyjną fotografią analogową i rzemiosłem. Powstaną cztery grupy o różnym poziomie zaawansowania. Efekty pracy osób biorących udział w warsztatach będziemy mogli zobaczyć na jesieni podczas wystawy w Pracowni Duży Pokój.

fotony

Warsztaty poprowadzą doświadczeni artyści, m.in. Katarzyna Bojko-Szymczewska, Federico Capami, Karolina Karwan i Łukasz Zembaty. Osoby wybrane do ich poprowadzenia warsztatów to doskonali technicy i aktywnie działający artyści, mają duże doświadczenie dydaktyczne, co gwarantuje wszechstronny rozwój uczestników i wysoką jakość prowadzonych zajęć. Na nasze warsztaty, które będą trwały od 1 do 40 dni i odbywały się w kilkunastu miejscach w mieście, w tym na Wiśle, zapraszamy wszystkich chętnych od 16. roku życia. Liczy się pasja i pozytywne nastawienie–zachęca Kasia Rysiak, pomysłodawczyni i koordynatorka Fotonów.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, jedna osoba może aplikować tylko do jednego warsztatu. Aby wziąć udział w rekrutacji należy zapoznać się z regulaminem, wypełnić formularz zgłoszeniowy i załączyć do niego trzy fotografie swojego autorstwa.  Lista zakwalifikowanych osób zostanie opublikowana 15 sierpnia 2019.

Projektowi towarzyszy odbywający się w weekendy lipca i września Wędrowny Zakład Portretowy. - Do jego uruchomienia zainspirowała nas nieco zapomniana praktyka ruchomych punktów fotograficznych oraz historia Celiny Osieckiej, która od 1968 roku prowadzi zakład fotograficzny na Saskiej Kępie, obecnie jeden z ostatnich analogowych zakładów na fotograficznej mapie Warszawy.– dodaje Kasia Rysiak. Organizatorzy liczą, że to spotkanie z tradycyjną fotografią da uczestnikom nowe doświadczenie,a dobrze wykonane zdjęcie stanie się bezcenną pamiątką. Lokalizacje oraz dokładne terminy znajdują się tu: https://www.facebook.com/events/336479793687141/.

1. WARSZTATY FOTONY-KOLODIONY

Podczas  warsztatów  uczestnicy  stworzą̨ dyptyk w zapomnianej technice kolodionowej pod okiem doświadczonej i uznanej fotografki. Zajęcia praktyczne, wzbogacone będą wiedzą merytoryczną.

Dla kogo?

Nabór otwarty, mile widziane osoby początkujące i zaawansowane.

Gdzie, kiedy?

5.10.2019 (sobota), ok. 8 godzin. Pracownia Wschodnia, ul. Lubelska 30/32 Warszawa.

Prowadzenie: Katarzyna Bojko-Szymczewska-Pedagog, absolwentka studiów  magisterskich na Uniwersytetu  Artystycznego w  Poznaniu  na  kierunku fotografia. Trenerka „Odysei Umysłów”. Właścicielka i twórczyni Młynka Sztuki warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży www.młyneksztuki.pl oraz Studia Fotograficznego w technice mokrego kolodionu Może Zdjęcie? www.mozezdjecie.pl.

2. PLENER DUŻEGO FORMATU

Fotografia  wielkoformatowa  jest  jedną z  najczęściej  używanych  technik  uwieczniania  przyrody. Warsztaty zakładająspojrzenie na miasto z perspektywy rzeki, z pokładu szkuty  "Dar  Mazowsza".  Uczestnicy udokumentują linię brzegową Wisły poza Warszawą oraz występującątam  roślinność. Warsztat zakłada proces grupowy, podczas którego każdy z uczestników będzie  autorem  trzech  fotografii  wybranego  przez siebie kadru.

Dla kogo?

Nabór otwarty, bez ograniczeń jeśli chodzi o poziom zaawansowania, mile widziane osoby posiadające podstawową wiedzę z zakresu fotografii.

Kiedy?

5.09.2019 (czwartek), godz. 10-18:00

Gdzie?

Start: Port Czerniakowski

Prowadzenie: Federico Caponi-Absolwent  Uniwersytetu  we  Florencji,  magister  filozofii. Autor  kilkunastu  wystaw  w  Polsce  i  za granicą, a także fotograf  komercyjny, wykładowca Akademii Fotografii. Autor  fotografii do książek  Magdaleny  Stopy „Chleb po warszawsku” oraz „My, rowerzyści z Warszawy”.Publikował swoje zdjęcia m. in. w „Przekroju”, „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Wyborczej”, a także w wydawnictwach Teatru Narodowego w Warszawiei prasie zagranicznej.

3. WARSZTATY FOTONY-WIDOKÓWKI

Warsztat  realizowany  w  formie  spotkań warsztatowych, a także indywidualnych sesji, podczas  których uczestnicy będą robić zdjęcia cyfrowe w przestrzeni Warszawy. Samodzielnie wybiorą i uwiecznią te miejsca, które w ich subiektywnym odczuciu są widokówką Warszawy. Powstałe prace zostaną poddane analizie  i ocenie  prowadzącej.  Spośród  nich  zostaną wybrane  najlepsze, które  zostaną wydrukowane w  technice sitodruku w formie pocztówek przez uczestników warsztatów.UWAGA! Wymagane jest posiadanie przez uczestników aparatu cyfrowego.

Dla kogo?

Nabór otwarty, bez ograniczeń jeśli chodzi o poziom zaawansowania, mile widziane osoby początkujące, dopiero rozpoczynające swoją przygodę z fotografią.

Kiedy?

Warsztaty trwają łącznie 7 dni, start: 13.09.2019

Gdzie?

Pracownia Duży Pokój, ul. Warecka 4/6, wejście od ul. Kubusia Puchatka Pracownia Wschodnia, ul. Lubelska 30/32 Warszawa.

Prowadzący: Karolina Karwan-Absolwentka Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie, w Czechach oraz Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. W roku 2013 laureatka rocznego stypendium Darmasiswa w Indonezji. W 2015 absolwentka muzyki i tańca tradycyjnego w Instytucie Sztuk Indonezyjskich (ISI) w Yogyakarcie, na Jawie Środkowej. Autorka prac pokazywanych na wystawach w kraju i poza jego granicami. Obecnie pracuje nas własną formą filmową przy wsparciu Studio Munka pod tytułem „Moody”. Warsztaty sitodruku: Łukasz Zembaty-Grafik  i  drukarz.  Absolwent  wydziału  grafiki  na  Europejskiej  Akademii  Sztuk.  Współzałożyciel  Pracowni Wschodniej. W 2010 współzałożyciel Pracowni Sitodruku SITO, jednego z pierwszych w Polsce kolektywów drukarskich. Działacz PHU Sitex. Od 2013 prowadzi warsztat sitodruku na wydziale grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

4. REZYDENCJA ARTYSTYCZNA

Za  czym  tęsknimy,  czego  pragniemy? Konsumpcja i szybkość ustąpią potrzebie  wyszukiwania niszy, przestrzeni w mieście, w których człowiek czuje się dobrze i może żyć i przeżywać w pełni. Warsztat uwrażliwi uczestników na rzemiosło, manualność procesu i kontakt z materią. Uczestnik samodzielnie zdecyduje, co dokładnie chce przedstawić. Uczestnicy będę fotografować, stosując klisze monochromatyczne. Każdy  z uczestników mając do dyspozycji 2 rolki filmowe, wykona cykl 10-15 zdjęć. Osoby biorące udział w zajęciach będą mieć do  dyspozycji  ciemnię fotograficzną, w której pod opiek ąfotografa wywołają film i wykonają odbitki. Ostatnim etapem będzie wykonanie osobistej foto książki z zastosowaniem technik introligatorskich.
UWAGA! Wymagane jest posiadanie przez uczestnika aparatu analogowego.

Dla kogo?

Dla osób z podstawami fotografii, zainteresowanych fotografią analogową, posiadających swój aparat analogowy.

Kiedy?

7.09.2019 -12.10. 2019, w tym: 6 godzin  wprowadzenia teoretycznego, 10 dni indywidualnej pracy uczestników i konsultacji z fotografem, 12 godzin pracyw ciemni, 8 godzin działań introligatorskich.

Gdzie?

Pracownia Duży Pokój, ul. Warecka 4/6, wejście od ul. Kubusia Puchatka. Pracownia Wschodnia, ul. Lubelska 30/32 Warszawa

Prowadzący: warsztaty fotograficzne: Federico Caponi-Absolwent  Uniwersytetu  we  Florencji,  magister  filozofii. Autor  kilkunastu  wystaw  w  Polsce  i  za granicą, a także fotograf  komercyjny, wykładowca Akademii Fotografii. Autor  fotografii do książek  Magdaleny  Stopy „Chleb po warszawsku” oraz „My, rowerzyści z Warszawy”.Publikował swoje zdjęcia m. in. w „Przekroju”, „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Wyborczej”, a także w wydawnictwach Teatru Narodowego w Warszawiei prasie zagranicznej. warsztaty introligatorskie: Michał Chojecki-Artysta  wizualny,  wykładowca  Akademii  Sztuk  Pięknych  w  Warszawie  na  Wydziale  Grafiki, założyciel wydawnictwa i pracowni książki artystycznej Oficyna Peryferie. Od 2015 doktor w dziedzinie sztuk pięknych, laureat licznych konkursów i stypendiów. Autor książek: „Jak ZrobićKsiążkę”, "No Negotiations", "Co Liczy Się Naprawdę”, „A new Map of Africa”.

PS/ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: fotografia, zdjęcia, 2019, zgłoszenia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Konkurs Mikser Sztuki
Mikser Sztuki - trwa konkurs dla osób z duszą artysty

Zwiedzaj wirtualnie muzea i miksuj na wolnych licencjach!

Przeglądu Sztuki SURVIVAL 2021
Znamy program 19. Przeglądu Sztuki SURVIVAL we Wrocławiu Wrocław

Wydarzenie odbędzie się w dniach 25-29 czerwca w Kotłowni - budynku legendarnego Pafawagu.

BoÅźna Wydrowska
Artystyczna Podróż Hestii - znamy laureatki 19. i 20. edycji konkursu

Sprawdźcie, do kog trafiły nagrody z dwóch edycji!

Polecamy
TIFF Open 2020
Wystartował nabór zgłoszeń do TIFF Open 2020

To część 10. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii TIFF Festival 2020.

Ars Independent 2020
Multimedialny festiwal Ars Independent 2020 we wrześniu online

Festiwal w całości wydarzy się w sieci w dniach od 24 do 26 września 2020!

Ostatnio dodane
Konkurs Mikser Sztuki
Mikser Sztuki - trwa konkurs dla osób z duszą artysty

Zwiedzaj wirtualnie muzea i miksuj na wolnych licencjach!

Przeglądu Sztuki SURVIVAL 2021
Znamy program 19. Przeglądu Sztuki SURVIVAL we Wrocławiu Wrocław

Wydarzenie odbędzie się w dniach 25-29 czerwca w Kotłowni - budynku legendarnego Pafawagu.

Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w