Dzieje się - Sztuka

Nadchodzi 10. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Efemerycznych Konteksty

2020-06-26 11:51:51

10. jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Efemerycznych KONTEKSTY odbędzie się w tym roku w dniach 23-26 lipca 2020. Obok działań na miejscu Festiwal Konteksty w Sokołowsku odbywać się będzie w sieci, na naszej platformie online oraz na Facebooku. W czasie trwania festiwalu wszystkie wydarzenia będą dostępne w postaci transmisji wideo. W programie znajdą się performance, działania dokamerowe, wystawy, spotkania i filmy – unikalne wydarzenia, w których będzie można uczestniczyć tylko w ramach festiwalu. Wybrane i możliwe prace zostaną zrealizowane przez artystki i artystów w Sokołowsku, na miejscu. Będzie je można oglądać poprzez streaming na stronie.

konteksty 2020

Kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Efemerycznych KONTEKSTY w tym roku prowadzona będzie dwutorowo.

Hasłem jednej z linii kuratorskich jest SAMOTNOŚĆ: jako ostateczna kondycja ludzka; dobrowolna i narzucona emigracja wewnętrzna; współodczuwanie istnienia jako remedium na wyobcowanie. Kuratorką tej sekcji jest Małgorzata Sady.

Linia programowa powstałej w tym roku Nowej Sekcji Kuratorskiej zakłada odniesienie się do wątków azylu, schronienia i relacji z innymi ludźmi w naturze, z dala od cywilizacji. Zaproszeni do projektu Choreografie terenowe artyści i artystki działają w polu sztuk performatywnych poszerzonych o różne elementy, które w ostatnich latach w znaczny sposób zmieniły praktyki artystyczne, zahaczając o pole teatru, choreografii i innych dziedzin. Choreografie terenowe mają wyróżnić te nowe praktyki poprzez udział artystek i artystów, którzy w znaczący sposób przyczynili się do tej zmiany. Autorkami sekcji są Marta Czyż, Julia Wielgus oraz Joanna Zielińska.

Wydarzeniem specjalnym w Sokołowsku będzie wystawa Bożenny Biskupskiej „Od materii do materii” obejmujaca prace z 1984-2020 - rzeźby, instalacje malarstwo i projekcje filmowe.

Sekcja "Samotność" - artyści i artystki

Adina Bar-On, Daniel Bird, Karolina Breguła, Benjamin Cook/ LUX, Darek Fodczuk, Izabela Gustowska* (we współpracy: Mateusz Bratkowski, Ziemowit Dąbrowski, Mieszko Dobek, Amanda Dróżdż, Barbara Gryczan, Izabella Gustowska, Dominika Hoyle, Ewa Jastrząb, Agata Kneć, Wiktor Krajcer, Lena Lubińska, Anna Niestatek, Alicja Nowicka, Joanna Pietrowicz, Kaja Róg ,Lidia Stachowska, Katarzyna Suberlak, Martyna Tokarska, Weronika Witkowska, Izabela Sitarska, Magdalena Żołędź), Alicja Jodko/Mariusz Jodko, Yola Kudela, Ema Kugler, Katya Libkin, Alastair MacLennan, Jörg Piringer, Lawinia Rate, Józef Robakowski, Nigel Rolfe, Adéla Souèková, Mischa Twitchin, Louisiana Chanel, Ewa Zarzycka, Andrea Luka Zimmerman

Sekcja "Choreografie terenowe" - artyści i artystki

Dobrawa Borkała, BWA Sokołowsko (Jan Wolski, Konrad Żukowski), Sebastian Cichocki, Galeria Komputer, David Horvitz, Dafna Maimon i Ethan Haynes, KEM, Joachim Koester, Honorata Martin, Open Group (Yuriy Biley, Pavlo Kovach, Anton Varga), Michał Szota, Urszula Zajączkowska

Partner sekcji: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Platforma online: http://konteksty.live

Facebook: facebook.com/konteksty.sokolowsko

Udział w festiwalu jest bezpłatny. Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Efemerycznych KONTEKSTY jest Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ.

Partnerzy Festiwalu

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Austriackie Forum Kultury

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: program, 2020, Sokołowsko, program, wystawy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Kinomural 2019
Zbliża się Kinomural 2020 we Wrocławiu Wrocław

Obejrzymy m.in. dzieła powstałe we współpracy z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych oraz renomowaną uczelnią artystyczną z Chicago.

Przepompownia_Port_Miejski
18. edycja Przeglądu Sztuki SURVIVAL pod tytułem "Wasteland" Wrocław

kino gatunkowe i pandemiczny niepokój - znamy identyfikację wizualną festiwalu.

konteksty 2020
Nadchodzi 10. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Efemerycznych Konteksty

W programie znajdą się performance, działania dokamerowe, wystawy, spotkania i seanse filmów.

Polecamy
Subtelnie… Refleksyjnie…
Subtelnie… Refleksyjnie…

Mówić o uczuciach, zarówno za pomocą słów, jak i za pomocą obrazów, nie jest rzeczą łatwą. Należy posiadać ogromną wyobraźnię, wrażliwość, umiejętność mówienia językiem metafory, by za pomocą symbolu, koloru przedstawić nastrój, emocje, przekonania.

W Noc Muzeów ukradziono... wystawę!
W Noc Muzeów ukradziono... wystawę!

W czasie przygotowań do Nocy Muzeów w Poznaniu ukradziono... wystawę.

Ostatnio dodane
Kinomural 2019
Zbliża się Kinomural 2020 we Wrocławiu Wrocław

Obejrzymy m.in. dzieła powstałe we współpracy z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych oraz renomowaną uczelnią artystyczną z Chicago.

Przepompownia_Port_Miejski
18. edycja Przeglądu Sztuki SURVIVAL pod tytułem "Wasteland" Wrocław

kino gatunkowe i pandemiczny niepokój - znamy identyfikację wizualną festiwalu.

Konkurs Ziaja