Dzieje się - Sztuka

Festiwale Noc Kultury oraz Wschód Kultury - Inne Brzmienia przeniesione na jesień 2020

2020-04-27 10:08:37

Choć z powodu epidemii koronawirusa w Polsce odwołuje się kolejne wydarzenia ze świata kultury, a inne organizuje w formie wirtualnej, to jednak są imprezy, które w postaci online nie miałyby sensu. Należą do nich m. in. festiwale Noc Kultury oraz Wschód Kultury - Inne Brzmienia. Organizatorzy wydali właśnie specjalny komunikat odnoście nowych terminów tych wydarzeń wraz z uzasadnieniem swej decyzji.

festiwal Noc Kultury

Nowe terminy festiwali Noc Kultury oraz Wschód Kultury - Inne Brzmienia

Mimo solidarności jaką wykazują się Polacy i bohaterskiej pracy służb medycznych, za którą jesteśmy ogromnie wdzięczni, pandemia SARS-CoV-2 niestety nie odpuszcza. Mając na uwadze zdrowie nas wszystkich, Warsztaty Kultury w Lublinie już od połowy marca włączyły się w akcję #zostanwdomu – pracujemy zdalnie i tworzymy program wydarzeń kulturalnych online.

W naszym programie są jednak wydarzenia, których przeniesienie do domu jest niezmiernie trudne. Do takich należą festiwale Noc Kultury, która miała odbyć się 6/7 czerwca oraz Wschód Kultury – Inne Brzmienia, który zgodnie z planem miał się odbyć w dniach 25-28 czerwca. Dotychczasowe prognozy rozwoju epidemii w naszym kraju niestety nie pozostawiają złudzeń. Zorganizowanie w tych terminach festiwali plenerowych, gromadzących w przestrzeni publicznej dziesiątki tysięcy uczestników, nie jest możliwe. W reakcji na obecną sytuację, wciąż jednak bardzo dynamiczną, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu obu wydarzeń na jesień.

Organizacja Nocy Kultury niezmiennie jest pięknym wyzwaniem i zawsze wymaga współpracy ze strony kilkudziesięciu instytucji, organizacji, firm, poszczególnych artystów i animatorów, zaangażowanych w tworzenie programu festiwalu. Tym razem dodatkowo musimy podejmować decyzje w oparciu o oficjalne komunikaty i zalecenia WHO i polskiego rządu. Dlatego też o dokładnej dacie oraz ostatecznej formie wydarzenia będziemy jeszcze informować. Wiemy natomiast już dziś, że to nie będzie taka sama Noc Kultury jak zawsze. Będzie chłodniej, ale z pewnością jeszcze czulej niż zwykle spojrzymy na nasze miasto i siebie nawzajem.

Wschód Kultury – Inne Brzmienia przenosimy na 3-6 września 2020. Cały czas jednak nie wiemy jak będzie się kształtowała sytuacja epidemiologiczna, kiedy granice zostaną otwarte i kiedy będzie możliwe organizowanie wydarzeń skupiających większe grupy publiczności. Na chwilę obecną możemy powiedzieć, że zdecydowana większość zapowiedzianych już przez nas artystów podtrzymuje chęć przyjazdu do Lublina w nowym terminie. Wciąż planujemy też szereg niespodzianek, rozpisanych obecnie w wielopoziomowe scenariusze alternatywne.

Mamy nadzieję, że wspólnie będziemy świętować powrót do normalności, który do tego czasu nastąpi. Tymczasem #zostańmywdomu! Życzymy wszystkim dużo zdrowia!

Zespół Warsztatów Kultury w Lublinie

MD/ip

zdjęcie: Noc Kultury fot. Ignac Tokarczyk

Słowa kluczowe: termin, kiedy, Lublin, program
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Kinomural 2019
Zbliża się Kinomural 2020 we Wrocławiu Wrocław

Obejrzymy m.in. dzieła powstałe we współpracy z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych oraz renomowaną uczelnią artystyczną z Chicago.

Przepompownia_Port_Miejski
18. edycja Przeglądu Sztuki SURVIVAL pod tytułem "Wasteland" Wrocław

kino gatunkowe i pandemiczny niepokój - znamy identyfikację wizualną festiwalu.

konteksty 2020
Nadchodzi 10. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Efemerycznych Konteksty

W programie znajdą się performance, działania dokamerowe, wystawy, spotkania i seanse filmów.

Polecamy
Grafika. Kraków – Wrocław. Konfrontacje
Grafika. Kraków – Wrocław. Konfrontacje Kraków

Wystawa „Grafika. Kraków – Wrocław. Konfrontacje” to próba skonfrontowania indywidualnych postaw twórczych w kontekście dwóch prężnych środowisk artystycznych: Krakowa i Wrocławia.

Wrocław: startuje Festiwal Johna Cage’a
Wrocław: startuje Festiwal Johna Cage’a Wrocław

Wszystkich fanów muzyki amerykańskiego kompozytora zapraszamy na festiwal organizowany przez wrocławską Akademię Muzyczną.

Ostatnio dodane
Kinomural 2019
Zbliża się Kinomural 2020 we Wrocławiu Wrocław

Obejrzymy m.in. dzieła powstałe we współpracy z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych oraz renomowaną uczelnią artystyczną z Chicago.

Przepompownia_Port_Miejski
18. edycja Przeglądu Sztuki SURVIVAL pod tytułem "Wasteland" Wrocław

kino gatunkowe i pandemiczny niepokój - znamy identyfikację wizualną festiwalu.

Konkurs Ziaja