Dzieje się - Sztuka

Muzeum Browaru w Żywcu świętuje: 750 tys. odwiedzających

2014-10-07 10:43:09

3 października był w kalendarzu Muzeum Browaru w Żywcu powodem do dumy i radości. Tego dnia progi tego niezwykłego miejsca na mapie piwnego świata, przekroczył 750-tysięczny zwiedzający. Nie szampan, a piwo było w Muzeum Browaru najbardziej odpowiednim trunkiem do świętowania tego wydarzenia.

Muzeum Browaru w Żywcu funkcjonuje od 8 lat i od początku istnienia cieszy się niesłabnącym powodzeniem, nie tylko wśród amatorów piwnego trunku:

* rocznie Muzeum odwiedza średnio ponad 90 tysięcy osób, co plasuje go w czołówce muzealnych gigantów,
* największą liczbę zwiedzających Muzeum odnotowuje w miesiącach letnich, apogeum przypada na czerwiec, lipiec, sierpień. Na wyjątkowo dużą frekwencję w czerwcu ma wpływ odbywający się zawsze w trzecim tygodniu czerwca Festiwal Birofilia, który ściąga do Żywca rzesze piwoszy,
* Muzeum odwiedzają nie tylko goście z Polski ale również z innych krajów Europy, Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz z tych bardziej odległych, jak: Japonia, Korea, Chiny, Indie, Brazylia, Argentyna czy Australia.

- Muzeum Browaru w Żywcu od początku swojego funkcjonowania cieszy się dużym zainteresowaniem. Dokładamy wszelkich starań, aby odwiedzający przeżyli niezwykłą przygodę, odkrywając ponad 155-letnią historię marki Żywiec – mówi Lidia Dadej, Kierownik Muzeum Browaru w Żywcu. – Na 750-tysięcznego szczęśliwca – Panią Dorotę, uczestnika grupy ratowników medycznych z Pogotowia Ratunkowego ze Skarżyska-Kamiennej, czekaliśmy z piwną  niespodzianką.  

Muzeum Browaru w Żywcu posiada tytuł Gwiazdy Techniki na Szlaku Zabytków Technik Województwa Śląskiego oraz jest tzw. punktem kotwicznym na Europejskim Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego. Co może zaskoczyć odwiedzających?

* Lokalizacja – Muzeum Browaru w Żywcu mieści się w dawnych piwnicach leżakowych.
* Sposób zwiedzania – muzeum zaprasza odwiedzających do interakcji, a dotykanie eksponatów jest wręcz wskazane. Na żywo można sprawdzić działanie urządzeń, usiąść w przedwojennej piwiarni, czy zagrać w kręgle. Elementy świetlno-dźwiękowe (wibrująca podłoga, błyszczące światła, gwar XIX-wiecznej galicyjskiej ulicy, stukot końskich kopyt) potęgują dodatkowo efekt zaskoczenia.
* Ponad 155-letnia historia browaru w Żywcu opowiedziana w niezwykle ciekawy sposób - goście przechadzają się uliczkami galicyjskiego miasteczka, gdzie można odpocząć w tradycyjnej karczmie galicyjskiej, zwiedzają scenerię sal prezentujących czasy II wojny światowej, dalej PRLowski labirynt, skończywszy na czasach współczesnych.
* Finał z pianką, czyli degustacja żywieckiego piwa dla pełnoletnich gości.  

Muzeum Browaru w Żywcu stanowi niezwykle kuszącą propozycję dla wszystkich pasjonatów złotego trunku, jak również dla tych, którzy od zwiedzania oczekują czegoś więcej – możliwości przeżycia ciekawej przygody.

ip

 

Słowa kluczowe: muzeum browaru w żywcu sposób zwiedzania atrakcje piwo żywiec
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Festiwal ŁÃłdź Wielu Kultur
Przed nami Festiwal Łódź Wielu Kultur 2024 Łódź

Wydarzenie od 4 do 13 października 2024 roku Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi.

Dizajn na fali
Rusza Cykl "Dizajn na fali" z myślą o studentach Kraków

Pierwsze spotkanie odbędzie już 20 marca!

Polecamy
Czy Słońce pochłonie Ziemię? Odpowiedź na wystawie "Red Giant" Zuzy Golińskiej Wrocław

Wystawę "Red Giant" można będzie zobaczyć w Muzeum Współczesne Wrocław do 25 stycznia 2021 roku.

Zdzisław Beksiński obraz
Zdzisław Beksiński o swojej twórczości. Cytaty z artysty w rocznicę urodzin i śmierci

Chciałbym, żeby moje obrazy i rysunki "przetrwały". Oczywiście jest to pragnienie absurdalne - mówił artysta.

Polecamy
Ostatnio dodane
Festiwal ŁÃłdź Wielu Kultur
Przed nami Festiwal Łódź Wielu Kultur 2024 Łódź

Wydarzenie od 4 do 13 października 2024 roku Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi.

Dizajn na fali
Rusza Cykl "Dizajn na fali" z myślą o studentach Kraków

Pierwsze spotkanie odbędzie już 20 marca!

Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w