Dzieje się - Sztuka

Harry Potter i Komnata Tajemnic in Concert - trasa koncertowa wraca do Polski

2017-07-18 11:47:14

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Harrego Pottera! Koncerty symfoniczne do filmów o przygodach młodego czarodzieja, wracają do Polski! Już w październiku po raz kolejny będzie można przeżyć wieczór pełen magii i muzyki - Harry Potter i Komnata Tajemnic in Concert odwiedzi pięć polskich miast – Szczecin, Wrocław, Warszawę, Poznań i Kraków!

Harry Potter i Komnata Tajemnic Mimo, że od wydania pierwszej książki o Harrym Potterze minęło 20 lat, saga nadal czaruje, a Potteromania trwa na całym świecie. Kto raz zgłębił tajniki magii w Hogwarcie nie chce się z nimi rozstać – Harry Potter i Komnata Tajemnic In Concert to kolejna okazja do wspomnień. Prawie trzy godziny z ulubionym filmem i muzyką na żywo gwarantują skuteczną ucieczkę od świata mugoli.
 
Nie byłoby to możliwe bez poruszającej, niezwykle wzruszającej, ale także trzymającej w napięciu muzyki autorstwa światowej sławy kompozytora Johna Williamsa (Gwizdne Wojny, Indiana Jones). Motyw przewodni (Hedwig's Theme) do serii filmów o Harry’m Potterze, został okrzyknięty jednym z najlepszych w historii światowej kinematografii.
 
Podczas pięciu koncertów w Polsce, niezapomnianą ścieżkę po raz kolejny w całości wykona Sinfonietta Cracovia. Oglądając film na wielkim 480 calowym ekranie z muzyką na żywo, drugi rok nauki w Hogwarcie stanie się niezwykłym doświadczeniem.   

Ciekawostki:

•    John Williams ma na swoim koncie najwięcej, bo aż 50 nominacji do Oskarów. Z muzyką do filmów o Harry Potterze był nominowany dwukrotnie!
•    John Williams pracował z Chrisem Columbusem przy sześciu pełnometrażowych filmach o przygodach Harrego Pottera.
•    Zdjęcia do drugiej części Harry Potter i Komnata Tajemnic rozpoczęły się zaledwie trzy dni po zakończeniu zdjęć do części pierwszej.
•    Harry Potter i Komnata Tajemnic  to najdłuższa część filmowej sagi – trwa 161 minut – mimo, że została nakręcona na podstawie najkrótszej książki.
•    W scenie ucieczki Harry’ego z domu Dursley’ow, Ron przylatuje po przyjaciela starym, niebieskim Fordem Anglia, który następnie rozbijają o bijąca wierzbę. Podczas kręcenia sceny, zniszczono w sumie 14 takich samych samochodów.
•    Gabinet profesora Dumbledora z drugije części, był najdroższą scenografią ze wszystkich użytych w filmie.
•    Początkowo rolę Gilderoya Lockharta, nauczyciela obrony przed czarną magią, miał zagrać Hugh Grant, a potem brany był pod uwagę nawet Jude Law. Jednak pierwszy z powodu innych obowiązków musiał zrezygnować z roli, a drugi niestety był za młody na tę rolę. Do roli Gilderoy’a Lockharta, nauczyciela obrony przed czarną magią, byli brani pod uwagę Huge Grant oraz Jude Law. Pierwszy zrezygnował ze względu na konflikt terminów, natomiast Jude Law okazał się na rolę za młody.
•    Rupert Grint, tak jak grany przez niego Ron, panicznie boi się pająków. Podobno do tej pory nie widział sceny, w której wraz z Harrym odwiedzają Aragoga w Zakazanym Lesie.
•    Harry Potter i Komnata Tajemnic jest  ulubioną częścią przygód Daniela Radcliffa.
•    Oryginalnie scenariusz zakładał, że Hermiona miała w końcowej scenie przytulić Harry'ego i Rona. Ponieważ Emma Watson wstydziła się to zrobić przed całą ekipą, Chris Columbus zmienił scenę i przytula tylko Harry'ego, a z Ronem wymienia uścisk ręki.
•    Podczas kręcenia scen z udziałem Zgredka, skrzata reprezentowała piłka nabita na patyk. Dopiero potem dodano cyfrowy obraz postaci
•    Na potrzeby drugiej części filmu wykonano... ponad 1000 mioteł.

Koncerty odbędą się:

16.10 Azoty Arena Szczecin
17.10 Hala Stulecia Wrocław
18.10 Hala Torwar Warszawa
19.10 Arena Poznań
21.10 Tauron Arena Kraków

Bilety na Harry Potter i Komnata Tajemnic in Concert są dostępne na Eventim: bit.ly/harry2inconcert  oraz w autoryzowanych punktach sprzedaży  

Więcej informacji na temat Cyklu Koncertów Muzyki Filmowej do Filmów o Harry’m Potterze można znaleźć na stronie www.harrypotterinconcert.com

ip

Słowa kluczowe: muzyka filmowa, Sinfonietta Cracovia, na żywo,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Konkurs Fotograficzny Głębia Spojrzenia
Zbliża się 11. edycja Studenckiego Konkursu Fotograficznego "Głębia Spojrzenia"

Podziel się ze światem swoimi fotografiami i wygraj wyjątkowe nagrody.

Festiwal ŁÃłdź Wielu Kultur
Przed nami Festiwal Łódź Wielu Kultur 2024 Łódź

Wydarzenie od 4 do 13 października 2024 roku Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi.

Dizajn na fali
Rusza Cykl "Dizajn na fali" z myślą o studentach Kraków

Pierwsze spotkanie odbędzie już 20 marca!

Polecamy
Narodziny Wenus, Sandro Botticelli
"Narodziny Wenus" - co ukryto w obrazie bogini miłości?

Sandro Botticelli umiejętnie zestawił ze sobą statyczną pozę Wenus i dynamiczne gesty pozostałych postaci.

Śmierć i Åźycie, Gustav Klimt
"Śmierć i życie" - fundamentalne tematy w obrazie Gustava Klimta

Dzieło musiało mieć dla niego wyjątkowe znaczenie, skoro po kilku latach zdecydował się na przemalowanie go pod wpływem aktualnych przeżyć.

Ostatnio dodane
Konkurs Fotograficzny Głębia Spojrzenia
Zbliża się 11. edycja Studenckiego Konkursu Fotograficznego "Głębia Spojrzenia"

Podziel się ze światem swoimi fotografiami i wygraj wyjątkowe nagrody.

Festiwal ŁÃłdź Wielu Kultur
Przed nami Festiwal Łódź Wielu Kultur 2024 Łódź

Wydarzenie od 4 do 13 października 2024 roku Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi.

Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w