Dzieje się - Sztuka

Gorąca atmosfera sztuki na Festiwalu Wysokich Temperatur [FOTO]

2017-06-25 12:52:34

W dniach 23-25 czerwca 2017 na terenie Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu odbywał się 10., jubileuszowy Festiwal Wysokich Temperatur. W tym roku zorganizowano go pod hasłem "W ogniu sztuki", a ilość atrakcji przygotowanych dla gości festiwalu była imponująca.

Zobacz zdjęcia z 10. edycji Festiwalu Wysokich Temperatur>>

Festiwal Wysokich TemperaturPodczas tegorocznej edycji festiwalu można było uczestniczyć w licznych pokazach, pasjonujących warsztatach oraz interesujących wystawach, w ramach których twórczść swą prezentowali reprezentanci polskich twórców, ale też i najwybitniejsi artyści z całego świata, tacy jak: David Lobdell, Andy Griffiths, Wayne E. Potratz, Jiri Pacinek, Agah Baris Can Aksakal czy Mohamed Elabd Ali Khalil.

- Bardzo się cieszę, że to już 10. edycja. To niewiarygodny wysiłek tych wspaniałych, młodych ludzi - studentów, asystentów, adiunktów, profesorów, wykładowców, dziekanów i kadry administracyjnej uczelni. Pociągnąć coś, czego początkiem były tylko działania związane z ceramiką szkła, jeszcze bardzo prymitywnego wypału, 10 lat temu. Robić to tyle lat, wraz z rosnącym sukcesem tego wydarzenia, naprawdę nie jest łatwo. Od kilku lat ten festiwal jest wydarzeniem artystycznym Wrocławia. To miejsce (Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, przy ul. Traugutta - przyp. red.), zetknięcie starego budynku z nowym, w którym od początku była zrodzona idea tej szkoły, na bazie ceramiki szkła, jest genius loci tego miejsca - powiedział Piotr Kielan, rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Na gości festiwalu czekał też sztab wolontariuszy, w większości studentów wrocławskiego ASP, którzy chętnie oprowadzali i opowiadali o szczegółach konkretnych eksponatów. Organizatorzy szacują, że podczas 3 dni festiwalu, odwiedziło go około 6 tysięcy mieszkańców. 

Michał Derkacz

fot. Krzysztof Zatycki/Michał Derkacz

Słowa kluczowe: Festiwal Wysokich Temperatur 2017, zdjęcia festiwal sztuki, ASP Wrocław, festiwal szkła Wrocław

Festiwal Wysokich Temperatur 2017 (23)

Festiwal Wysokich Temperatur 2017  - Zdjęcie nr 1
Festiwal Wysokich Temperatur 2017  - Zdjęcie nr 2
Festiwal Wysokich Temperatur 2017  - Zdjęcie nr 3
Festiwal Wysokich Temperatur 2017  - Zdjęcie nr 4
Festiwal Wysokich Temperatur 2017  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Szalone Dni Muzyki 2018
"W stronę nowego świata" hasłem Szalonych Dni Muzyki 2018

Największy na świecie festiwal muzyki klasycznej tradycyjnie rozpoczyna swoje tournée we Francji, zanim trafi do Polski.

Big City Life
"Big City Life" z rekordem na aukcji sztuki

Zapłacono czterdzieści sześć razy więcej niż wynosiła cena wywoławcza.

Queen Symfonicznie
Queen Symfonicznie powraca do Olsztyna Olsztyn

To jedyny w swoim rodzaju projekt z pogranicza gatunków, łączący symfoniczne pierwiastki muzyki zespołu Queen z rockowym potencjałem orkiestry.

Polecamy
Obrazy Dalego, Picassa i Goi we Wrocławiu!
Obrazy Dalego, Picassa i Goi we Wrocławiu! Wrocław

Wrocławska wystawa Picasso Dalí Goya. Tauromachia – walka byków prezentuje dzieła najbardziej rozpoznawalnych artystów na świecie – Pabla Picassa, Salvadora Dalego i Francisca Goi.

Niesamowite rysunki na chodniku: Edgar Mueller
Niesamowite rysunki na chodniku: Edgar Mueller

Ci artyści uliczni posiedli umiejętność oszukiwania ludzkiego oka.

Ostatnio dodane
Szalone Dni Muzyki 2018
"W stronę nowego świata" hasłem Szalonych Dni Muzyki 2018

Największy na świecie festiwal muzyki klasycznej tradycyjnie rozpoczyna swoje tournée we Francji, zanim trafi do Polski.

Big City Life
"Big City Life" z rekordem na aukcji sztuki

Zapłacono czterdzieści sześć razy więcej niż wynosiła cena wywoławcza.