Dzieje się - Sztuka

Fundacja Legalna Kultura ogłasza dwa konkursy - filmowy i plastyczny

2017-11-30 14:17:26

Ruszył projekt społeczno-edukacyjny Otwarte Drzwi Do Kultury. Z tej okazji Fundacja Legalna Kultura ogłasza dwa ogólnopolskie konkursy dla dzieci i młodzieży - filmowy i plastyczny.

Otwarte Drzwi Do KulturyKonkurs Filmowy „NAKRĘĆ TO!”

Konkurs na filmy zarejestrowane telefonem komórkowym jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalistów. Oceniania jest przede wszystkim kreatywność i podejście do tematu. Wystarczy zainspirować się motywem z ulubionego filmu, książki lub muzyki. Zgłoszenia można wysyłać do 28 grudnia 2017.

Laureaci najlepszych filmów otrzymają:
I nagroda: Wyjazd na Film Spring Open + Tablet
II nagroda: Laptop 2 w 1
III nagroda: Tablet

Wszystkie ciekawe filmy będą również zaprezentowane na stronach www.legalnakultura.pl i www.otwartedrzwidokultury.pl

Uczestnicy konkursu mogą skonsultować swoje pomysły ze studentami szkoły filmowej. Pytania można kierować na adres: konkurs@legalnakultura.pl w tytule wpisując "Konkurs Filmowy NAKRĘĆ TO!".
Do treści maila prosimy dołączyć uzupełnioną Zgodę na promowanie i udostępnianie Filmu. Zgodę i Regulamin konkursu można znaleźć na stronie: http://legalnakultura.pl/pl/legalna-kultura/dzialamy/blog/2574,otwarte-drzwi-do-kultury-oglaszamy-konkursy-plastyczne-i-filmowe

Konkurs Plastyczny „MÓJ BOHATER FILMOWY”

Konkurs dla dzieci szkół podstawowych na pracę plastyczną (rysunek/malarstwo/kolaż/wyklejanka)

Wystarczy wziąć w dłoń kredki, farby, flamastry, kolorowe kartki, mazaki i zainspirować się ulubionym bohaterem lub postacią z niedawno obejrzanego filmu. Stwórzcie coś niepowtarzalnego. Stwórzcie własnego bohatera, a na obrazku uwzględnijcie jego cechy. Przygotujcie prace plastyczne w dowolnej technice i formacie. Możecie zrobić to samemu bądź w zespole. Oceniane będzie przede wszystkim oryginalne ujęcie tematu. – zapewniają organizatorzy.

Laureaci najciekawszych prac otrzymają:
I nagroda: Laptop 2 w 1
II nagroda: Tablet
III nagroda: Czytnik e-Booków
Najciekawsze prace będą również opublikowane na stronie www.otwartedrzwidokultury.pl  i www.legalnakultura.pl

Prace można wysyłać na adres Fundacji:
Fundacja Legalna Kultura
ul. Marszałkowska 84/92 lok. 121
00-514 Warszawa
z dopiskiem: Konkurs Plastyczny
Na odwrocie pracy należy zamieścić telefon kontaktowy i adres korespondencyjny! Prace należy przesyłać do 28 grudnia.

Regulamin konkursu można znaleźć na stronie: http://legalnakultura.pl/pl/legalna-kultura/dzialamy/blog/2574,otwarte-drzwi-do-kultury-oglaszamy-konkursy-plastyczne-i-filmowe

Projekt Otwarte Drzwi Do Kultury do końca 2017 roku w ciągu odwiedzi małe miejscowości w województwie podlaskim, lubuskim, warmińsko-mazurskim i mazowieckim.  Główne cele projektu to edukacja dzieci i młodzieży w zakresie legalnego korzystania z kultury, uświadamianie zagrożeń w sieci, umożliwienie kontaktu z kulturą ludziom, którzy mają do niej utrudniony dostęp, inspirowanie uczniów do kreatywnego działania oraz budowanie lokalnej wspólnoty odbiorców kultury. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.

ip

Słowa kluczowe: Otwarte Drzwi Do Kultury, konkurs z nagrodami, konkurs na film
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Szalone Dni Muzyki 2018
"W stronę nowego świata" hasłem Szalonych Dni Muzyki 2018

Największy na świecie festiwal muzyki klasycznej tradycyjnie rozpoczyna swoje tournée we Francji, zanim trafi do Polski.

Big City Life
"Big City Life" z rekordem na aukcji sztuki

Zapłacono czterdzieści sześć razy więcej niż wynosiła cena wywoławcza.

Queen Symfonicznie
Queen Symfonicznie powraca do Olsztyna Olsztyn

To jedyny w swoim rodzaju projekt z pogranicza gatunków, łączący symfoniczne pierwiastki muzyki zespołu Queen z rockowym potencjałem orkiestry.

Polecamy
"Odświeżył" sławne obrazy. Umieścił na nich...
"Odświeżył" sławne obrazy. Umieścił na nich...

Koreański ilustrator, Kim Dong-Kyu, w ramach projektu “Art x Smart” przerobił kilkanaście obrazów znanych malarzy, umieszczając na nich gadżety XXI wieku.

Niesamowite portrety Phillipa Toledano
Niesamowite portrety Phillipa Toledano

Kształtne piersi, wydatne usta, gładka cera, muskularne ciała. Zdjęcia Phillipa Toledano wyglądają jak klasyczne portrety klasycznych piękności…

Ostatnio dodane
Szalone Dni Muzyki 2018
"W stronę nowego świata" hasłem Szalonych Dni Muzyki 2018

Największy na świecie festiwal muzyki klasycznej tradycyjnie rozpoczyna swoje tournée we Francji, zanim trafi do Polski.

Big City Life
"Big City Life" z rekordem na aukcji sztuki

Zapłacono czterdzieści sześć razy więcej niż wynosiła cena wywoławcza.